Dopiero zaczynasz karierę spacerującego rodzica z wózkiem. Krążysz osiedlowymi ścieżkami stale wydeptując te same trasy. Twoje dziecko leży spokojnie, śpi lub domaga się smoczka. Nagle maluch zaczyna się wiercić i popłakiwać. Cichy płacz stopniowo przechodzi w spazmatyczny szloch. Zadajesz sobie pytanie, co może być przyczyną płaczu dziecka. Nie masz jeszcze doświadczenia w macierzyństwie, i nie wiesz dlaczego noworodek płacze. Być może ubrałaś dziecko modnie, ale nie wygodnie.

Noworodek większość czasu spędza w pozycji leżącej. Rusza rękami i nóżkami. Potrzebuje swobody ruchów, wygodnego ubrania, w którym poczuje się dobrze i bezpiecznie. Czy pomyślałaś o tym kupując wyprawkę niemowlęcą?

Sztywne spodnie, na przykład sztruksowe lub dżinsowe, są dobre dla starszego dziecka, jakim jest na przykład przedszkolak. Nie nadają się zupełnie dla noworodka. Taki maluch dobrze będzie się czuł w bawełnianych ubrankach, takich jak śpioszki, półśpiochy, body niemowlęce. Takie ciuszki nie będą uciskały noworodka i są szanse, że spacer nie zakończy się płaczem dziecka.

Zrezygnuj także z wiązanych czapek. Noworodkowi może przeszkadzać sztywne wiązanie pod szyją. Manewrowanie wiązaniem przy szyi dziecka również może je szybko zirytować. Lepiej wybrać czapkę bez wiązania, która równie dobrze spełnia swoją funkcję. Nie ma ryzyka, że noworodek ściągnie sobie czapkę bez wiązania sam z głowy.

Spacer to okazja do poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach i w podobnej sytuacji życiowej. Znacznie łatwiej zaczepić jest obcą Mamę z wózkiem i nawiązać przyjacielską rozmowę. Mamy porównują swoje pociechy w wózkach i wtedy wkracza modny aspekt ubranek dla dzieci. Każdy chce by jego dziecko wyglądało jak najlepiej. Inne Mamy oceniają nas i dziecko biorąc pod uwagę strój naszego dziecka, wybrany wózek. Wtedy praktyczna strona ubranek dla dzieci odchodzi nieco w cień i zaczynamy koncentrować się na modnych ciuszkach. Nie trzeba wiele by osiągnąć wygląd modnego malucha. Ubranka niemowlęce są tak kolorowe i ozdobione tak znanymi postaciami z bajek, że wybór odpowiednich fasonów i wzorów przyjdzie Ci z łatwością. Wystarczy wybrać body ze śmiesznymi napisami i czapeczkę z uszkami misia i już nasz noworodek wygląda na osobę śledzącą najnowsze trendy mody niemowlęcej.

Modne ubranka dziecięce mogą być także praktyczne. Warto wybierać takie ubrania, w których maluszek będzie wyglądał modnie, ale i czuł się komfortowo.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika