Jeśli do tej pory nigdy nie byliśmy na polowaniu, a chcemy by w przyszłości stało się to naszym hobby, przed pierwszym wyjściem do lasu ze strzelbą lub sztucerem, warto zaopatrzyć się w profesjonalny zestaw odzieżowy dla myśliwych. Wbrew pozorom, jest to jeden najważniejszych elementów wszystkich przygotowań do polowania. Koniecznie trzeba przez pierwszym polowaniem dobrać odpowiednie ubrania myśliwskie aby nie zrazić się podczas pierwszej nocy czuwania do całego myślistwa.

Dlaczego odpowiedni strój jest tak ważny?

Jeśli polowanie prowadzone jest z ambony i nie jest polowaniem z nagonką, wtedy liczyć trzeba się z długimi godzinami spędzonymi praktycznie bez ruchu. Niezależnie więc od tego jaką mamy porę roku, ranki bywają chłodne a brak ruchu dodatkowo zwiększa uczucie dyskomfortu. Odzież myśliwska jest tak projektowana, aby maksymalnie ochronić ciało przed wychłodzeniem i zapewnić komfort nawet w trudnych warunkach. W odróżnieniu do innych ubrań sportowych które mają podobne właściwości, kurtki i spodnie myśliwskie wykonane są z materiałów o odpowiedniej, maskującej kolorystyce. Dlatego o ile kurtkę myśliwską możemy wykorzystać podczas wspinaczki czy trekkingu, typowej kurtki trekkingowej w ostrych kolorach, nie wykorzystamy podczas polowania.

O autorze

Bloger i tekściarz do wynajęcia :) nianiaogg(tu warto wstawić małpkę) pino.pl

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.