Nie ma sprawdzonej recepty na taki sposób prowadzenia działalności, który zagwarantuje sukces przedsiębiorstwa. Istnieją za to różne metody, dzięki którym można zwiększyć zyski firmy, a co za tym idzie, również szanse na odniesienie sukcesu na rynku. Jedną z takich metod jest system ERP.

Oczywiście, zdarzają się przedsiębiorcy, którzy twierdzą, że świetnie radzą sobie bez oprogramowania do zarządzania. Dzieje się tak jednak do czasu, kiedy przetestują taki system w firmie. Po tym nie wyobrażają już sobie pracy bez systemu ERP. Nie jest to nic dziwnego. System dla firm znacznie ułatwia jej funkcjonowanie. Integruje wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa. Wspomaga prowadzenie dokumentacji i komunikację.

Na rynku dostępnych jest wiele systemów do zarządzania. Jednak wiodącym dostawcą oprogramowania dla firm jest SAP. System SAP jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań wybieranych przez przedsiębiorców. Propozycją firmy SAP dla małych i średnich przedsiębiorstw jest system SAP Business One. System SAP Business One wspomaga wszystkie podstawowe obszary działalności, do których należą:

Księgowość i finanse: księgowość, budżet, operacje bankowe, raportowanie finansowe;

Działania operacyjne i dystrybucja: sprzedaż i dostawa, handel elektroniczny, zaopatrzenie, zarządzanie stanem magazynowym, planowanie i zarządzanie produkcją, zarządzanie projektami;

CRM: zarządzanie sprzedażą, zarządzanie relacjami z Klientami za pomocą strony internetowej, integracja z Microsoft Outlook, obsługa i wsparcie Klienta, biuro obsługi klientów przez przeglądarkę internetową, zarządzanie kontaktami z partnerami biznesowymi;

Administracja i raportowanie: zasoby ludzkie, automatyczne powiadomienia i obieg dokumentów, okna i raporty, zarządzanie uprawnieniami.

Przedsiębiorstwo, podejmując decyzję o implementacji systemu dla firm, oprócz wyboru systemu, musi także zastanowić się nad wyborem odpowiedniego partnera wdrożeniowego. Najważniejsze w tej kwestii są odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie przy wdrażaniu oprogramowania dla firm. Jeśli chodzi o system SAP, firmy mają dowolność wyboru z grupy wielu Partnerów SAP. Godnym uwagi kandydatem jwo SUPREMIS jest pierwszym Złotym Partnerem SAP w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu systemu SAP.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika