Facility Management, powszechnie rozumiane jako zarządzanie nieruchomościami, z pozoru wydaje się mało skomplikowanym typem działalności. Jest zarządca budynku, który podpisuje umowy z najemcami, pilnuje płatności w terminie i w razie awarii dba o obsługę serwisową. Jednak to nie wystarczy w starciu z rosnącą konkurencją i zmieniającymi się uwarunkowaniami rynku. 

Najemca staje się coraz bardziej wymagającym klientem. Dlatego zarządca budynku, oprócz dobrze wyposażonych i zadbanych lokali, musi proponować dodatkowe udogodnienia, które zwiększą atrakcyjność jego oferty w oczach potencjalnego klienta. Dlatego tak istotne w branży Facility Management jest wykorzystanie oprogramowania do zarządzania. Na rynku dostępnych jest wiele takich rozwiązań. Jednak, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, warto zainwestować w wysokiej klasy system dla firm.

Liderem w branży  oprogramowania do zarządzania jest firma SAP. Rozwiązania marki SAP są jednymi z najczęściej wybieranych systemów ERP na świecie. Propozycją dedykowaną branży nieruchomości  jest moduł systemu SAP Business One, jakim jest Property Management – Program Nieruchomości. SAP Business One został stworzony z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach. Moduł Property Management – Program Nieruchomości został opracowany przy współpracy z zarządcami nieruchomości, dzięki czemu jest doskonale dostosowaną odpowiedzią na wymagania branży. Oprócz tego, że obsługuje wszystkie istotne obszary w zarządzaniu nieruchomościami, to posiada także wiele dodatkowych usprawnień, które znacznie ułatwiają prace zarządcom nieruchomości i komunikację z najemcami. Oto kilka funkcjonalności systemu:

–  analiza przychodów i kosztów lokalu,

– windykacja należności od najemców,

– obsługa zgłoszeń serwisowych,

– zgłoszenia awarii przez Internet – HelpDesk,

– automatyczne generowanie faktur czynszowych,

– ewidencja umów najmu.

Do wspomnianych dodatkowych usprawnień systemu SAP Business One Property Management należą m. in.:

– możliwość tworzenia własnych skrótów klawiszowych,

– dostęp do systemu za pośrednictwem przeglądarki internetowej i na urządzeniach mobilnych,

– wysyłanie użytkownikowi komunikatów  (alarmów) przypominających o np. zbliżającym się terminie wygaśnięcia umowy z danym najemcą.

Decydując się na wysokiej klasy system ERP należy także zastanowić się nad wyborem odpowiedniego partnera wdrożeniowego. Doskonałym kandydatem jest firma SUPREMIS. SUPREMIS jest pierwszym Złotym Partnerem SAP w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z przedsiębiorstwami w zakresie wdrożeń oprogramowania dla firm, również tymi z branży nieruchomości.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika