W Polsce coraz większy problem mają młode osoby ze znalezieniem mieszkania. Obecnie rynek budownictwa nieruchomości stoi pod znakiem zapytania. . Pomoce jakie oferował rząd dla młodych małżeństw, typu „Rodzina na Swoim” zostały zlikwidowane, a nowych form wsparcia na dzień dzisiejszy nie widać. Czasy kiedy mieszkania były tanie i w miarę możliwe do wykupienia przez „zwykłego zjadacza chleba” są już przeszłością.

Dzisiaj młodzi ludzie mają problemy z utrzymaniem pracy, a co za tym idzie problem z otrzymaniem kredytu mieszkaniowego. Umowy w formie zlecenia i o dzieło są dla banku lub innych instytucji finansowych – nierzetelnym dochodem, co za tym idzie banki odmawiają przydziału kredytowego. Poza tym problemy kredytowe są coraz większe, ponieważ coraz więcej ludzi traci pracę lub znajduje się na powyższych formach zatrudnienia. Zakup mieszkania w dzisiejszych czasach jest praktycznie niemożliwy ponieważ nie ma odpowiednich form dochodów dla młodych ludzi, wszystkie zapomogi unijne zostały zlikwidowane, a banki wprowadzają coraz większy problem z przydziałem kredytu. Najgorszym obszarem w tym wiodą nieruchomości w górach i na Śląsku. Najdroższe ziemie oraz wysokie bezrobocie w tych regionach doprowadziły do problemów mieszkaniowych wielu mieszkańców. Także region Radomia jest zagrożony licznymi wykluczeniami społecznymi. Mieszkania tam są drogie, pracy nie ma, kredytu ludzie nie dostają.  Własne mieszkanie jest nie realnym marzeniem.

Niestety obecna sytuacja gospodarcza w tych regionach może być coraz gorsza. Nadchodząca fala kryzysu dopiera do naszego kraju ma przyjść. A to stanowi poważny problem.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika