Od dłuższego czasu coraz większą popularność zdobywa lacobel.  Jest to nic innego jak tafla szkła grubości 4mm z jednej strony pokryta warstwą wysokiej jakości lakieru odpornego na promieniowanie UV i odporności  na wysokie temperatury do 120 stopni Celsjusza.

Jego zaletami jest  szeroka paleta kolorów RAL i prosty montaż nie wymagający specjalistycznego sprzętu. Lacobel jest szczególnie lubiany wśród projektantów wnętrz i architektów dając nieograniczone pole możliwości przy aranżacji wnętrz. Przy jego pomocy można tworzyć projekty niezwykle minimalistycznych przestrzeni, bawić się światłem i odbiciami w materiale. Jest stosowany często w kuchniach na przykład jako fartuch kuchenny tworząc jednolitą płaszczyznę łatwa do utrzymania w czystości (brak fug)  lub na frontach mebli kuchennych.

Oryginalnym pomysłem jest możliwość dowolnego rodzaju grafiki np. krajobrazów, ulubionego zwierzęcia etc.  Innym niebanalnym przykładem zastosowania są pokryte fronty szaf jako zamiast lustra. Projektanci szczególnie upodobali sobie używanie jego w łazienkach jako alternatywy dla płytek ceramicznych. W tym przypadku niewątpliwą zaletą jest brak fug, a co za tym idzie łatwiejsze utrzymanie czystości i co ważne, brak pyłu i kurzu podczas montażu. Cała obróbka odbywa się poza naszym mieszkaniem, a gotowy produkt jest dostarczany i klejony do ściany za pomocą specjalnego kleju.

Można też kleić bezpośrednio na płytki ceramiczne zaoszczędzając sobie zbędnego usuwania. Ciekawym zabiegiem jest piaskowanie dzięki któremu otrzymujemy oryginalne i nietuzinkowe projekty. Poprzez zastosowanie szkła lakierowanego, doskonale podkreślimy takie materiały jak drewno czy stal nadając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Rozwiać należy obawy o utrzymanie czystości szkła lakierowanego bowiem ma jednolita i gładka powierzchnię, a ewentualne zabrudzenia myje się płynem do mycia szyb i wyciera do sucha. Najbardziej trafnym porównaniem będzie podobieństwo do mycia szyb.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.