Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „księgarnie internetowe” otrzymujemy szereg wyników, spośród których dość trudno wybrać jeden konkretny. Oczywiście niektórzy mają już swoje ulubione sklepy, w których dokonują zakupu, ale czasem zdarza się ten „pierwszy raz”.

Jaką, więc księgarnię internetową wybrać? Trudno określić jednoznaczne kryteria, gdyż każdy ma inne wymagania. Przede wszystkim wybieramy taki sklep, w którym można nabyć poszukiwaną przez nas lekturę i to w korzystnej cenie. Zdarza się, że można trafić na rewelacyjne promocje, czy przeceny i nabyć książki naprawdę tanio. Ponadto niektóre księgarnie internetowe oferują swoim stałym klientom przeróżne rabaty i upusty w zależności od kwoty zamówienia, czy częstotliwości zamówień. Warto więc sprawdzić regulamin i przeczytać dokładnie na co można liczyć.

Istotnym szczegółem, który ma spory wpływ na wybór danej księgarni internetowej jest przejrzysty serwis i łatwość znalezienia poszczególnych pozycji. Ważne jest również to, czy można bez problemów skontaktować się z pracownikiem i uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania, związane np. z wysyłką, czy dostępnością danej książki. Często niestety zdarza się, że nasze maile pozostają bez odpowiedzi, a telefonu nikt nie odbiera i wówczas lepiej skorzystać z oferty innej księgarni. Dbałość o klienta to podstawowa zasada, więc jeśli nie jesteśmy zadowoleni z obsługi to lepiej zrezygnować z zakupu i poszukać gdzie indziej. Lepiej zapłacić kilka złotych więcej niż w ogóle nie otrzymać zamówionego towaru lub co gorsza otrzymać niepełnowartościowy i mieć problemy z reklamacją.

Zgodnie z przepisami, każdy towar, który zakupimy w sklepie internetowym możemy zwrócić w ciągu 14 dni, ale tylko pod warunkiem, że będzie on nieużywany. W przypadku reklamacji jest jednak nieco inaczej, dlatego przed zakupem trzeba dokładnie sprawdzić związane z tym przepisy w regulaminie danej księgarni internetowej. Czasem wraz z zamówioną książką, czy książkami dostajemy gotowy druk zwrotu/reklamacji, który wystarczy wypełnić i odesłać wraz z towarem. Niestety zdarza się i tak, że o wszystko musimy zadbać sami, a zwrot pieniędzy nie zawsze jest sprawą oczywistą. Nie dajmy się więc oszukać, gdyż Internet daje naprawdę duże możliwości, łącznie z tym, iż możemy sprawdzić opinie klientów, które znacznie ułatwią nam wybór uczciwego sprzedawcy.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest koszt i sposób wysyłki. Można wcześniej zapoznać się z aktualnym cennikiem usług Poczty Polskiej, dzięki czemu będziemy mieć świadomość, jakie w przybliżeniu mogą  być koszty. Z reguły są do nich doliczane koszty opakowania, ale nie powinny być one zbyt duże. Korzystając po raz pierwszy z usług danej księgarni internetowej, lepiej wybrać wysyłkę pobraniową, gdyż wówczas, w przypadku gdy sklep nie wywiąże się z umowy, nie poniesiemy żadnych kosztów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika