Prowadzenie własnej firmy transportowej, czy logistycznej wymaga nie tylko dobrej organizacji pracy, ale także dużo poświęcenia i samozaparcia. Najważniejsza zaś jest rekrutacja pracowników, gdyż od ich odpowiedzialności i umiejętności w dużej mierze zależy sukces całego przedsięwzięcia. Niestety bardzo często zdarza się, że kierowcy wykorzystują służbowe auta do celów prywatnych, a tym samym narażają budżet firmy na dość duże koszty. Można jednak temu zapobiec i równocześnie zabezpieczyć tabor przed kradzieżą. Jak tego dokonać?

Warto zainwestować w lokalizatory samochodów, dzięki którym można w czasie rzeczywistym śledzić ich trasy oraz punkty postojowe. Poszczególne urządzenia są wyposażone w różnorodne funkcje, spośród których najbardziej użyteczną jest oczywiście wspomniane już lokalizowanie pojazdów. W niektórych modelach możliwe jest także zaznaczenie obszaru, po opuszczeniu którego natychmiast uruchomi się alarm. Poza tym lokalizatory pozwalają również na sprawdzenie prędkości z jaką porusza się pojazd, a nawet alarmują, w którym miejscu została ona przekroczona. Wystarczy tylko kliknąć myszką, by uzyskać szczegółowy raport, dzięki któremu wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec niesubordynowanego pracownika z pewnością będzie łatwiejsze. Niektóre lokalizatory samochodów można bez problemu podłączyć do układów elektronicznych pojazdów, co dodatkowo pozwoli na kontrolę zużycia paliwa. Ciekawym i na pewno przydatnym rozwiązaniem jest możliwość zdalnego odcięcia dopływu paliwa, co zabezpiecza auto przed kradzieżą.

Wybierając lokalizator trzeba zwrócić uwagę, by miał on jak najmniejsze wymiary, dzięki czemu łatwo go będzie zamontować i przede wszystkim ukryć tak, by nie był widoczny dla potencjalnego złodzieja. Ważna jest także pojemność baterii oraz mocna obudowa, odporna na wstrząsy. Poza tym istotna jest dokładność urządzenia, czyli mocny nadajnik GPS i duża częstotliwość przesyłania sygnałów. Nie bez znaczenia jest oczywiście łatwość obsługi i możliwość korzystania z aplikacji za pomocą przeglądarki internetowej.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika