Każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał styczność z rozrywką wirtualną – bez znaczenia, czy były to wymagające gry strategiczne, sprawdzające nasz refleks FPS’y czy też dające mnóstwo radości zręcznościówki. Ba, w tym względzie możemy wymienić nawet poczciwego pasjansa i sapera, od lat tworzących obraz popularnych 'okienek’.

 

Obecnie jednak to segment gier wideo nadaje ton rozwojowi technologicznemu urządzeń dla mas. Nastolatki oszczędzają kieszonkowe specjalnie na rozbudowę swoich stacjonarnych maszyn, kupno konsol bądź laptopów. Jednak te ostatnie, przygotowane pod gry, potrafią szokować nie tylko konfiguracją, ale przede wszystkim ceną. Jednak do zapoznania się z tytułami, które miały swoje premiery przykładowo przed dwoma laty spokojnie poradzi sobie maszyna ze średniej półki cenowej. Ze swojej strony możemy także zadbać, by komfort grania był jak najwyższy. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w akcesoria, które nie tylko sprawią, że będzie nam się grało wygodniej, ale też nierzadko potrafią urealnić wirtualne doznania.

Bardzo dużo zależy od rodzaju produkcji, której się oddajemy – w ten sposób fani 'strzelanek’ powinni szukać myszek jak najczulszych, dobrze też, by były bezprzewodowe – gracze, którzy z hobby uczynili profesję, często twierdzą, że opór stawiany przez kabel przy przesuwaniu urządzenia może decydować o 'headshocie’. Z kolei fani RPG bądź MMO cenić będą sobie przede wszystkim ilość programowalnych przycisków, które znajdą się na 'gryzoniu’. Konieczność szybkiego dostępu do wielu, wielu funkcji często decyduje o wygraniu starcia.

Często zdarza się, że najpierw tworzone są gry na konsole, a dopiero później tworzy się ich wersję na komputery. Wtedy istnieje jednak ryzyko nieudanej optymalizacji sterowania. Rozwiązaniem może być zakup pada, który jest kompatybilny z laptopem. Z kolei fani nieco zapomnianych już symulatorów lotnictwa tęsknym wzrokiem patrzyli zawsze w stronę joysticków, a amatorzy samochodówek wybierali kierownicę. By długie sesje rozrywkowe nie obciążały podzespołów naszego urządzenia pod względem temperatury, warto dokupić jeszcze podkładkę chłodzącą. Pozwoli to nam zaoszczędzić nerwy przy nagłym wyłączaniu się komputera podczas gry. W tym temacie mogą pomóc także specjalne programy, które czyszczą dysk z nieużytków zwiększając jednocześnie wydajność naszego laptopa. Trzeba pamiętać, że nawet tak pozornie małe rzeczy jak graficzny interfejs systemu Windows potrafią obciążyć pamięć ram, uniemożliwiając nam cieszenie się z wirtualnej rozrywki.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika