Dowolny garaż bezspornie musi zostać zaopatrzony w bramę. Robiąc nieznaczne rozeznanie na rynku bram garażowych w Polsce, można dostrzec, że w sprzedaży osiągalnych jest parę typów bram. Należyty model bramy trzeba zaadaptować do naszego garażu mając na uwadze wielkość podjazdu, wielkość garażu oraz możliwość zainstalowania elektrycznych siłowników sterujących rozwijaniem i zamykaniem bramy.

Najpopularniejszy typ bramy garażowe i przemysłowe to brama uchylna. Wymaga ona nieco miejsca przed garażem, ponieważ w czasie uchylania spodnia część składowa bramy otwiera się na zewnątrz. Montaż tej bramy zalecamy wyłącznie tam gdzie podjazd jest adekwatnie duży. Popularność owego rodzaju bramy wypływa również z ceny tej bramy, prosta budowa sprawia, że cena nie duża. Jeżeli nasz podjazd przed garażem nie jest nazbyt wielki, lub jest to garaż wychodzący na ulicę, wobec tego pożądane byłoby zainstalować bramę segmentową, zwaną również sekcyjną.

Brama tego rodzaju uchylana może być na bok lub do góry. Dużym + bramy segmentowej jest zjawisko, że może być instalowana w garażach w których nadproża są przygotowane w zarysie łuku. Podobne funkcje posiada brama żaluzjowa, nazywana też rolowaną. Nie wymaga podjazdu przed garażem, a można ją dodatkowo wykorzystać w łukowych nadprożach. Brama rolowana w toku otwierania, zwija się taką rolkę i chowa. Bramy te zasadniczo posiadają elektryczny mechanizm zwijania i rozwijania. standardowy rodzaj bramy to tak zwany model typu wrota, które coraz ciężej odszukać u fabrykantów.Nie jest nadto znana, dlatego że potrzebuje wielkiego podjazdu i nie ma możliwości zainstalowania elektrycznego systemu sterującego.

Nie wskazane jest szczędzić na materiałach, brama wymaga porządnej konstrukcji i musi sprzyjać przez długi okres. Warto również pamiętać, by była ona ładna i w pełni zapewniała bezpieczeństwo, a dodatkowo wygodę i bezawaryjność.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.