W okresie jesienno-zimowym człowiek jest szczególnie narażony na różnego rodzaju choroby i przeziębienia. Grypa, katar czy kaszel nie są bardzo niebezpieczne, ale jednak mogą skutecznie zepsuć samopoczucie i znacznie utrudnić wykonywanie codziennych zadań. Niestety nie można zmienić pogody, ale można wzmocnić własny układ odpornościowy.

Przede wszystkim warto pomyśleć o uprawianiu sportu, dobre efekty może przynieść też wprowadzenie do diety warzyw i owoców. Warto pamiętać, że witaminy mają one nie tylko w postaci surowej. Odpowiednio przygotowane mogą przeistoczyć się w smaczny i pełnowartościowy posiłek. Dobrym pomysłem jest też włączenie do codziennego jadłospisu soków. Nie wszystkie jednak są równie zdrowe. Wiele soków owocowych w kartonach zawiera konserwanty, dużą ilość cukru oraz rozmaite domieszki.

O wiele zdrowszą propozycją może okazać się sok wyciskany. W wielu kawiarniach i restauracjach przy tym oferuje się nie tylko sok z kartonu, ale na oczach klientów przyrządza się ten pełen witamin napój. Nowoczesne wyciskarki do cytrusów na stałe zagościły już w restauracjach i różnych punktach gastronomicznych, coraz częściej też pojawiają się na różnego rodzaju targach i innych imprezach firmowych. Wyciskarki pozwalają wydobyć z owoców to, co najlepsze, a sam proces przygotowania soku przypomina wręcz efektowny ceremoniał.

Na rynku dostępne są wyciskarki różnych firm, warto jednak zdać się na tych najlepszych producentów. Wśród nich wyróżnia się m.in. zumex, który oferuje różne modele wyciskarek. Wyciskarki do cytrusów można zakupić do własnego biura lub restauracji. Można je również wypożyczyć na potrzeby konkretnej imprezy. Taki pomarańczowy akcent podczas konferencji czy spotkań biznesowych jest zawsze mile widziany i pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika