Architektura krajobrazu to zawód, który łączy w sobie co najmniej dwie pasje. Jedną z nich jest zamiłowanie do kształtowania przestrzeni, wytyczania linii i tworzenia konkretnych i bardzo szczegółowych dział jakimi są ogrody projekt.

Aranżacja ogrodów wymaga również zamiłowania do ogrodnictwa, miłości do roślin i kwiatów. Dobry architekt krajobrazu powinien być więc miłośnikiem zieleni i najnowszych dokonań architektonicznych. Projektowanie ogrodów zlecane specjalnym firmą to zazwyczaj zlecenia dotyczące przestrzeni publicznej i terenów zielonych takich jak boiska, skwery, parki czy rabaty. Mało kto nadal decyduje się na profesjonalne projektowanie ogrodów  dla swojego własnego, przydomowego ogrodu.

Do tej pory zakładanie ogrodów było znacznie mniej popularne. Obecnie możemy mówić o nieco większym zainteresowaniu właśnie takimi usługami. Zwłaszcza dotyczącymi pielęgnacji i opieki nad ogrodami. To ważne jeśli ktoś decyduje się na założenie ogrodu, lecz nie ma czasu się nim zajmować. Bardzo modna od jakiegoś czasu stają się ogrody na tarasach bądź dachach. Często wykonuje się je na osiedlach o podwyższonym standardzie. W tarasy często wyposażone są apartamenty: dzięki specjalnej ochronie i materiałom takim jak folia oraz specjalna ziemia, możliwe jest hodowanie roślin i krzewów, które znakomicie będą rozwijać się o każdej porze roku.

Ogrody na dachach lub tarasach możliwe są również do wykonania w wersji zimowej: przeszklone i wyposażone w system ogrzewania i nawadniania, stwarza rośliną optymalne warunki do rozwoju a nam znakomite miejsce do odpoczynku. Obecnie ogród ma być właśnie taką przestrzenią: służącą relaksowi. Praktyczne aspekty przestrzeni ogrodowej takie jak chociażby sadzenie warzyw są dziś przesunięte na drugi plan.


UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika