Okazji do obdarowywania bliskich prezentami jest w ciągu roku bez liku. Planując zakup prezentu najczęściej odwiedzamy jubilera, drogerię, sklep z galanterią skórzaną i inne punkty, oferujące cenne i dobrze prezentujące się przedmioty. To co jednak w życiu najważniejsze to dobre zdrowie i samopoczucie. Może zamiast kolejnego flakonika perfum warto zainwestować w zdrowie znajomego, korzystając z szerokiego asortymentu sklepów medycznych.

Dobry prezent to taki, który został dobrze dobrany do gustu i preferencji obdarowywanej osoby. Jeśli decydujemy się na zakup zdrowego podarunku mamy ułatwione zadanie. Wystarczy zastanowić się na jakie dolegliwości narzeka dana osoba, jakie ma problemy z organizmem, albo dobrać podarunek do jej stylu życia, pracy lub wieku i kondycji.

Większość osób ucieszy się z praktycznego prezentu, jakim jest urządzenie do mierzenia ciśnienia. W obrębie sklepów medycznych znajdziemy wiele modeli, dopasowanych do preferencji i oczekiwanego przedziału finansowego. Wybierać możemy spośród modeli nadgarstkowych, na ramię, służących do zakładania jedynie na palec. Najszybszy wynik zapewniają ciśnieniomierze  elektroniczne.

Oferta  sklepów medycznych zapewnia również dobre prezenty dla osób narzekających na bezsenność. Jednym z powodów kłopotów ze snem może być po prostu źle dobrana poduszka. Te proponowane w tradycyjnych sklepach mają często nieodpowiedni kształt, zbrylają się oraz posiadają złą tęgość. Modele specjalistyczne zostały dopasowane anatomicznie do kształtu głowy i ułożenia kręgosłupa. Po nocy spędzonej na profilowanej poduszce obdarowana nią osoba nie odczuje żadnego bólu ani zmęczenia. Często powody bezsenności mogą być bardziej prozaiczne. W zasypianiu pomóc mogą być może bardziej prozaiczne środki. Ulżyć w problemach z zasypianiem pomoże opaska na oczy z wbudowanym wkładem chłodzącym. Nie tylko zniweluje on opuchliznę wokół oczu, ale także ulży osobom cierpiącym na migrenę, objawiającą się uciskiem wewnątrz czaszki. Opaska na oczy przede wszystkim zapewni przyjemny półmrok nawet w ciągu dnia, który ułatwi zasypianie.

Co zrobić jeśli nie znamy tak dobrze obdarowywanej osoby, aby wybrać dla niej prezent odpowiadający jej problemom zdrowotnych? Zawsze możemy dobrać prezent do problemów, z którymi boryka się większość z nas – stres i zmęczenie. Idealnym prezentem rozładowującym stres jest zestaw kosmetyków relaksacyjnych. Każdy z nich posiada inne zastosowanie, a użyte jednak po drugim – zagwarantują całkowite odprężenie. Dobrym pomysłem są paczki, w ramach których obdarowywana osoba będzie mogła rozpocząć wieczór od relaksacyjnej kąpieli, która rozluźni mięśnie. Następnie zastosować preparat do masażu o właściwościach rozgrzewających i kojących. Nie zapominajmy o potędze zapachu. Aromaterapia ma wielki wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Relaksacyjny wieczór powinien zostać uzupełniony o odpowiedni zapach ziół i kwiatów kojących nerwy (jak lawenda czy kwiatu pomarańczy). W tym celu zastosować można komin zapachowy, gdzie w dolnej części wkładana jest niewielka świeczka typu podgrzewacz, a w górnej – umieszczane jest kilka kropel olejków eterycznych. Pod wpływem ciepła subtelna mgiełka zapachowa rozchodzi się po całym mieszkaniu.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika