Czy Wielkopolska ma na tyle duży potencjał zarówno biznesowy jak i turystyczny by z lotniska Ławica odlatywało jeszcze więcej samolotów, szczególnie tanich linii?

Poznań obecnie obsługuje tylko dwóch tanich przewoźników – węgierskiego Wizzair oraz irlandzkiego Ryanair. Większość tanich lotów realizowanych jest tam gdzie rodacy szukają pracy. Londyn, Dublin, Liverpool, Edynburg, Sztokholm czy Cork to najpopularniejsze destynacje. Rok 2009 z perspektywy kryzysu zredukował liczbę połączeń lotniczych z poznańskiego lotniska. Nie ma już lotów Ryanair Poznań – East Midlands. Tanie linie lotnicze Wizzair zawiesiły połączenia Poznań – Mediolan oraz Poznań – Glasgow. W dodatku irlandzki Ryanair ogranicza swoje przeloty do Liverpool, Dublin oraz Londyn.

 tanie linie lotnicze

Rynek przelotów w Polsce ustabilizował się wraz z zakończeniem boomu na emigracje zarobkową. Tak więc przewoźnicy, również Ci operujący z Poznania, zamiast uruchamiać kolejne tanie loty do Anglii czy Irlandii, redukują liczbę połączeń ale sukcesywnie otwierają nowe, typowo turystyczne kierunki. Tanie linie lotnicze Wizzair zdecydowały się na uruchomienie rejsów Poznań – Rzym, natomiast Ryanair wprowadził loty Poznań – Barcelona Reus. Jak widać nowych kierunków jest na lekarstwo.

Z tradycyjnych przewoźników honor ratuje linia Jet Air, choć trudno ich nazwać linią lotniczą. Loty odbywają się małym samolotem na trasach krajowych: Poznań – Szczecin oraz Poznań – Kraków. Oferta skierowana jest przede wszystkim dla klienta biznesowego. Zarówno LOT jak i Lufthansa nie otwierają żadnego nowego kierunku, wychodząc z założenia, że poznański klient zostanie „dowieziony” do ich baz operacyjnych (w Warszawie, Frankfurcie czy Monachium).

Zostaje nam liczyć na tanich przewoźników, jednakże te w dobie kryzysu bardzo ostrożnie uruchamiają nowe połączenia. Oby tylko tanie linie lotnicze Ryanair czy Wizzair nie wycofały się tylko z poznańskiego lotniska.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika