Sypialnia to bardzo ważna część domu czy mieszkania. W tym pokoju nie tylko się śpi, coraz częściej umieszcza się telewizor do oglądania ulubionych programów telewizyjnych, czyta się książki do snu, czy nawet pracuje przy laptopie. Dlatego ważne jest, aby pomieszczenie to było przytulne i odpowiednio nastrajało.

Bardzo popularnym sposobem zaaranżowania pokoju jest jego pomalowanie. Można jednak zastosować tapety ścienne, których obecnie na rynku jest niezliczona ilość. Taki szeroki wybór wzorów i kolorów może sprawić, że pokój będzie wyglądał niebanalnie i przebywając w nim człowiek będzie się czuł odprężony i wypoczęty.

Podczas zakupu tapety ściennej warto zastanowić się, czy ściany mają kontrastować z meblami, czy łagodnie zlewać się z nimi. W tym miejscu należy podkreślić ważną rzecz. Absolutnie nie jest konieczne tapetowanie całej sypialni. Ładnie komponuje się połączenie tapeta +farba, 2 rodzaje tapet+ farba.

Sypialnia nie musi być w ciemnych tonacjach, czy też w kolorze czerwonym jak to się zwykle projektuje. Jasne stonowane kolory i wzory sprawią, że pokój będzie tworzył przytulne wnętrze. Dobrze sprawdzają się kolory pastelowe, które optycznie powiększą sypialnię, zarazem podkreślą wyjątkowy styl pomieszczenia. Można też zastosować kolorystykę w zależności od nasłonecznienia pokoju: gdy dużo słońca wpada to tapety ścienne w kolorach niebieskim, zielonym, szarym, a gdy pomieszczenie ma okno od strony północnej lub wschodniej, to warto go ogrzać jasnymi, żółtymi czy pomarańczowymi odcieniami.

Zastosowanie w sypialni wzorów geometrycznych mogą spotkać się z aprobatą u młodszych mieszkańców. Żywe, kontrastujące ze sobą wzory będą się idealnie nadawały do niezbyt dużych przestrzeni. Pokój nie będzie sprawiał wrażenie poważnego i surowego wnętrza.

Do każdego z wyżej wymienionych sposobów udekorowania ścian śmiało można dobrać pościel, która może fantastycznie nawiązać do stylu zaprezentowanego na ścianie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.