Kolektory słoneczne rurowo-próżniowe – porównanie 2 najnowszych technologii:

1. Rura próżniowa typu „2w1” najnowszej generacji z płaskim absorberem BREGUS.

Rura próżniowa BREGUS typu 2w1 jest 100% wypełniona próżnią. Energia słoneczna przechodzi przez szklaną rurę i jest pochłaniana przez płaski, selektywny aluminiowy absorber. Nagrzany absorber bezpośrednio przekazuje ciepło do heat-pipe. Nietoksyczny płyn zawarty w heat-pipe zaczyna parować i oddawać ciepło skraplając się w górnej części kondensatora. Ciepło jest transferowane do płynu solarnego, biegnącego przez głowicę, który następnie poprzez orurowanie trafia do zbiornika nagrzewając wodę.

2. Rura próżniowa typu “termosowego” z napylanym absorberem.

Rura próżniowa składa się z dwóch koncentrycznych szklanych rur (typu “rura w rurze”). Energia słoneczna przechodzi przez zewnetrzną warstwę szkła i jest pochłaniana przez napyloną na wewnętrzną ścianę warstwę absorbera. Tuba zaczyna robić się gorąca ,oddaje ciepło węwnętrznemu aluminiowemu zbieraczowi, który przekazuje ciepło do heat-pipe. Nietoksyczny płyn zawarty w heat-pipe zaczyna parować i oddawać ciepło skraplając się w górnej części kondensatora. Ciepło jest transferowane do płynu solarnego, biegnącego przez głowicę, który następnie poprzez orurowanie trafia do zbiornika nagrzewając wodę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.