Kable, które w oplocie swym posiadają tekstylia, są nieco bardziej nowoczesnymi wersjami przewodów z oplotem bawełnianym. W porównaniu z bawełną tekstylia mają jedną zasadniczą cechę – są tańsze. Dlatego właśnie to ich dzisiaj używa się w większości oplotów na całym świecie. Na co pozwala kabel w oplocie tekstylnym?

Na pewno materiał oplatający, czyli tworzywo sztuczne ma doskonałe warunki tłumiące. Ze względu na swoją budowę i izolacyjność, materiał ten doskonale pełni funkcję ekranu chroniącego przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Tworzywa sztuczne to też gwarancja wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Są one lekkie, ale też i dużo bardziej wytrzymałe, co powoduje że potrafią one ochronić przewód przed wieloma negatywnymi oddziaływaniami fizycznymi, również przed wilgocią.

Kolorowy kabel w oplocie tekstylnym jest też bardzo funkcjonalny z tego powodu, że łatwo i szybko można go barwić. Kable w takowym oplocie można używać spokojnie do celów ozdobniczych, na przykład w pomieszczeniu mieszkalnym kładąc je na ścianę bezpośrednio i oczywiście dopasowując je do barwy wnętrza mieszkania. Warto wymienić bardzo ważne zastosowanie takiego kabla – jako kolorowe kable do lamp wiszących, które można dopasować do koloru sufitu oraz lampy wiszącej. Oplot tekstylny na kabel można też wykorzystywać dzięki jego niebywałej giętkości. Sam kabel, nawet w izolacji jest bardzo podatny na zginanie. W oplocie zaś jego zgięcie jest w zasadzie niemożliwe.

Oczywiście zależy to dokładnie od składu oplotu i jego twardości, ale też jest to bezpośredni skutek oplotu tekstylnego. Kabel w oplocie tekstylnym nadaje się więc do wszelakich nowoczesnych konstrukcji. Nie ważne czy jest to kabel zasilający telewizor, czy też mały przewód w grze dla dzieci. Jego niska cena powoduje, że skutecznie wyrzucił on bawełnę z piedestału najlepszych pod względem technicznym oplotów. Taki kabel można dziś nabyć dosłownie wszędzie, w przeciwieństwie do kabli o oplocie bawełnianym. Tą drugą wersję oplotu można otrzymać jedynie w sprawdzonych i pierwszorzędnych sklepach na terenie naszego kraju. Różne średnice tego kabla czynią go więc kablem uniwersalnym, co oczywiście bez tekstylnego oplotu nie byłoby możliwe w żaden sposób.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika