Urządzając łazienkę musimy mieć całkowicie przemyślane i z góry określone jak powinny wyglądać poszczególne sprzęty. Nie powinniśmy decydować jedynie ze względu na ich wizualny charakter, należy brać pod uwagę również ich funkcjonalność. Centralne miejsce w łazience zajmuje prysznic lub wanna – w zależności od posiadanego miejsca oraz naszych preferencji. Warto zbada wady i zalety obydwu opcji zanim zdecydujemy ostatecznie, która znajdzie miejsce u nas w domu.

Wanna jest idealnym rozwiązaniem dla dużych łazienek lub pokoi prysznicowych. W sklepach odnajdziemy wanny narożne, okrągłe, owalne, prostokątne, trójkątne, z plastiku, żeliwne, drewniane, ceramiczne i wiele, wiele innych. Niektóre zaliczamy do tzw. samo stojących, inne przeznaczone są do zabudowy. Sklepy oferują wanny narożne, owalne, samostojące, do zabudowy i niewymagające oprawy z płytek. Niestety jeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca w naszej łazience, musimy zrezygnować z tej opcji na rzecz prysznica.

Gdy zdecydujemy się jednak na montaż prysznica musimy podjąć jeszcze jedną, bardzo istotną decyzję – instalujemy tradycyjny brodzik, czy decydujemy się na montaż odpływu liniowego. Staromodne brodziki nie są już w modzie, do tego są mało nowoczesne i ciekawe. Ciekawszym pomysłem będzie aranżacja prysznica oparta na zagłębieniu w podłodze (system bezbrodzikowego odprowadzania wody). Oczywiście taki system musi posiadać odpowiedni odpływ liniowy. Odpływ, żeby był dobry, musi zostać wyprodukowany z nowoczesnych materiałów, gdyż od tego zależy jego niezawodność. Odpływ musi być mocny, szczelny, trwały ale i stylistycznie zgrany z wnętrzem łazienki. Kluczowa jest tutaj drożność. Niedrożny odpływ liniowy spowoduje, iż woda będzie miała możliwość cofania się i systematycznie może zalewać łazienkę. Można się przed tym uchronić montując dobrej jakości odpływ. Musimy pamiętać także, aby był łatwy w zakładaniu i nietrudny do czyszczenia.

Specjaliści od hydrauliki łazienkowej zachwalają odpływy wykonane z plastiku z listwami maskującymi ze stali nierdzewnej. Kupując odpływ liniowy dostajemy w zestawie syfon plastikowy i uszczelniający mankiet, które za zadanie mają zagwarantować komfortowe korzystanie z kąpieli pod prysznicem. Jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność, że łazienka nie zostanie zalana możemy dokupić do kompletu tzw. matę uszczelniającą. Odwodnienia prysznicowe są łatwe w instalacji i w zasadzie każdy może dokonać tego sam.

Producenci tego nowatorskiego rozwiązania przewidzieli także konieczność zachowania aspektów wizualnych Dlatego też wyposażyli odpływy w ciekawe wzory i kształty. Produkt jest całkowicie niewidoczny, pod prysznicem widać jedynie listwę maskującą. Rezygnując z brodzika i decydując się na montaż odpływu dobieramy też jego długość i szerokość, by zagwarantowany mieć swobodny odpływ wody do kanalizacji. Wybranie odpowiedniego odpływu liniowego nie jest sprawą zupełnie prostą. Musimy zadbać aby wybór padł na dobry produkt, od tego w końcu zależy jakość wykonania całego prysznica.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.