nartySporty zawsze wiążą się z licznymi urazami, kontuzjami, złamaniami itp. Oczywiście warto go uprawiać ważne tylko by zachować minimum bezpieczeństwa i dobrze się ubezpieczyć.

Chyba najbardziej urazowym sportem jest narciarstwo. Każdy kto jest fanem zimowego szaleństwa musi szczególnie na siebie i innych uważać. O wypadki nie jest trudno. Wystarczy wpaść na kogoś podczas jazdy na stoku by spowodować bardzo poważne konsekwencje w stanie zdrowia swoim i osoby w którą uderzyliśmy.

Wszyscy wiemy ile kosztuje profesjonalny sprzęt narciarski. Kwoty za całe wyposażenie sięgają kilku tysięcy złotych. Należy zatem również bacznie strzec jego stanu, by zachować go na długie lata.
Podczas zderzeń nie niszczy się jednak tylko sprzęt, wypadkowi ulega głównie nasze ciało.

Na szczęście towarzystwa ubezpieczeniowe proponują bardzo profesjonalną obsługę w tej kwestii. Warto zatem przed każdym wyjazdem udać się do ubezpieczyciela i wybrać najbardziej odpowiednie. Szczególnie, gdy planujemy wyjazd po za granice naszego kraju.

Należy mieć tutaj na względzie odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Odpowiednie polisy gwarantują np. pokrycie wszystkich kosztów związanych z transportem poszkodowanego ze stoku do szpitala.

Przy podpisywaniu umowy z ubezpieczycielem pamiętajmy by zwrócić uwagę na kwotę gwarantowaną jako odszkodowanie. Jeśli w danym ubezpieczeniu jest możliwość poszerzenia go o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to również powinniśmy z niego skorzystać. Będzie pomocne wówczas gdy sami spowodujemy uraz osoby trzeciej.

Dotyczy ono uszczerbku na zdrowiu, w tym rehabilitacji bądź naprawy uszkodzonego sprzętu narciarskiego osoby poszkodowanej.
Pamiętajmy także aby przed wyjazdem odpowiednio zabezpieczyć sprzęt narciarski. Zazwyczaj nieco zwiększa to ogólną kwotę ubezpieczenia, ale przydaje się przy jakichkolwiek zniszczeniach.

Polis ubezpieczeniowych gwarantujących opiekę dla narciarzy jest bardzo wiele. Zarezerwujmy sobie zatem nieco więcej czasu na dopasowanie tego najlepszego. Nie spieszmy się także przy jego podpisywaniu. Dobierzmy wszystkie szczegóły ubezpieczenia tak by podczas wyjazdu móc się skupić na szusowaniu po trasach, a nie martwieniu się ewentualnym wypadkiem.

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do podanej polisy wejdź na stronę Libertydirect.pl. Znajdziesz tam z pewnością fachowe odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.