Burgas to miejscowość położona w południowo-wschodniej części Bułgarii. Jest jednym z czterech największych miast bułgarskich. Burgas jest też dobrą bazą wypadową do pobliskich kurortów, znanych na całym świecie, np. Słonecznego Brzegu, Sozopolu czy Primorska. Niedaleko znajduje się także Nessebar, zabytkowa miejscowość, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sami miasto słynie z wód termalnych, które pomagają w leczeniu schorzeń reumatycznych, układu nerwowego, układu odpornościowego itp. Dzięki usytuowaniu na półwyspie, wśród wód Zatoki Burgaskiej i trzech lagunowych jezior (Atanasowskiego, Mandreńskiego i Burgaskiego), miasto jest idealnym miejscem wypoczynku. Burgas to także, oprócz wspaniałych plaż i pięknej pogody, zabytki oraz ciekawe atrakcje, przyciągające turystów z całego świata. Na północ od portu, całe wybrzeże to przepiękny pas piaszczystych plaż, przeplatany skalistymi zatoczkami. Znajdują się tu również malownicze klify. Główna plaża przylega do wielkiego Parku Nadmorskiego; łatwo w nim odpocząć od prażącego na plaży słońca i zgiełku miasta. Można tam również zjeść obiad lub napić się czegoś zimnego.
Plaża w Burgas jest piaszczysta i szeroka, charakteryzuje się ciemnym, grubym piaskiem, co odstrasza niektórych turystów. Nietypowy kolor plaży spowodowany jest jednak dużą zawartością magnetytu w piasku. Taka mieszanka ma właściwości lecznicze, przebywanie więc na ciemniejszej plaży, poza zmienionymi doznaniami estetycznymi, ma same zalety.
Miasto, ma bardzo interesującą historię. W obecnym kształcie zostało założone w XVIII wieku. Burgas oferuje bogatą bazę noclegową, udostępniając ciekawe i niedrogie noclegi w Bułgarii. Dzięki temu i dobremu skomunikowaniu jest często wybieranym wakacyjnym kurortem.
Oprócz Burgaskich Łazienek Mineralnych, niektóre hotele w Burgas także postanowiły wykorzystać leczniczą moc tamtejszych terenów i oferują zabiegi relaksacyjne na bazie wód mineralnych (np. hotel Green House). Warunki atmosferyczne pozwoliły stworzyć tu całoroczne sanatorium i SPA. Lato jest tu gorące, a zimy łagodne.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika