To, że należy przygotować się do narodzin dziecka zakupując najpotrzebniejsze produkty nie ulega wątpliwości. Warto jednak wiedzieć co dokładnie wybrać, by pierwsze dni maluszka w naszym domu nie były powodem jego płaczu i jednocześnie frustracji przyszłych rodziców. Z pewnością rodzice, którzy mają już pewne doświadczenie w wychodzeniu dzieci podsuną nam wiele cennych rad, jednakże czasy się zmieniają, powstają nowe produkty ułatwiające codzienne czynności, a o których z pewnością nie dowiemy się od rodziny.

Ubranka dla dzieci

W pierwszym roku życia naszego dziecka nieodłącznym elementem garderoby młodego człowieka są śpioszki. Nie są to jednak te same śpioszki, które były dostępne kilkadziesiąt lat temu. Dokonując zakupu ubranka dla niemowląt, ważne jest, aby pozwoliły nam na swobodną zmianę pieluszki u malucha. Tego typu ubranka noszą nazwę „pajacyki”. Znajdujące się w kroczu duże rozpięcie pozwalają na przebranie dziecka bez potrzeby zdejmowania całego ubranka. Musisz wiedzieć, iż dzieci nie lubią się przebierać, a to zazwyczaj prowadzi do płaczu. Warto nabyć przynajmniej kilka par „pajacyków” jednakże nie należy też przesadzać, albowiem takie dzieci bardzo szybko rosną i z pewnością nie nacieszymy się nimi długo. Optymalna liczba to około 5 sztuk z danego rozmiaru. Aby uniknąć problemów z rozmiarem, wskazane jest, aby kupować ubranka dla niemowląt w rozmiarze większym niż obecnie ma nasz bobas.

Wózki dla dzieci

Już dawno minęły czasy, w którym wózek mógł spełniać tylko jedną rolę, albowiem nie jest to praktyczne,a tym bardziej tanie jeśli potrzebujemy jednocześnie i gondolę i wózek spacerowy. Obecnie na rynku istnieją modele wózków, które dzięki specjalnym zatrzaskom pozwalają szybko wypiąć gondolę i w jego miejsce zainstalować wózek spacerowy. Jest to nie tylko tanie rozwiązanie, ale również pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w naszym mieszkaniu. W zależności od tego po jakiej powierzchni będziemy prowadzić nasz wózek, można zakupić ten z odpowiednim rodzajem kółek. Ceny niestety nie należą do najtańszych, natomiast warto wybrać interesujący nas model i sprawdzić, który ze sklepów oferuje go w najniższej cenie, albowiem różnice potrafią wynieść nawet kilkaset złotych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika