Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Dni stają się dłuższe, cieplejsze i z każdą chwilą zdają się być bardziej przyjazne człowiekowi. Wtedy też coraz częściej wychodzimy do ogrodu, by zobaczyć co trzeba zrobić, by latem było tam pięknie. Może oprócz corocznych porządków warto byłoby również wprowadzić do ogrodu kilka nowości?

 

Nowe rośliny

Aby odnowić swój ogród niekiedy wystarczy zainwestować odrobinę pracy i kupić trochę nowych roślin. Czasami całkiem niewielka zamiana roślin np. żółtych tulipanów na czerwone, może sprawić, że ogród stanie się zupełnie inny.

 

Oczko wodne

A może wraz z wiosną do ogrodu powinno zawitać coś zupełnie nowego np. oczko wodne. Taki niewielki zbiornik wodny, wokół którego będą rosły piękne rośliny, a może nawet znajdzie się tam miejsce na niewielką fontannę. Albo jeśli dysponujesz dużą wolną przestrzenią powinieneś dokładniej obejrzeć nowość jaką są niewątpliwie stawy kąpielowe. Taki szczególny akwen, który łączy cechy basenu i oczka wodnego to dziś ciągle rzadko spotykana ozdoba ogrodu. Dzięki swojej budowie wygląda jak naturalny zbiornik, jednakże za pomocą nowoczesnych urządzeń filtrujących zapewnia czystą wodę, w której każdy z pewnością chętnie się wykąpie w upalne dni.

 

Skalniak

To kolejny pomysł na wprowadzenie zmian w ogródku. O ile oczko wodne lub staw kąpielowy wymagają dużych nakładów pieniężnych, o tyle stworzenie skalniaka wiąże się z kosztami znacznie mniejszymi, a zmiany w wyglądzie jakie wprowadza są co najmniej tak samo spektakularne. Wielkie kamienie obrośnięte odpowiednio dobranymi, kolorowymi roślinami sprawiają często niesamowite wrażenie.

 

To jednak tylko kilka pomysłów na zmiany. Każdy nowy pomysł wprowadzony w życie z pewnością zmieni tę odrobinę zieleni znajdującej się w pobliżu Twojego domu. Dlatego też przed dokonaniem ogromnych zmian takich jak budowa stawu czy dużego skalniaka warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się architekturą zieleni. Wtedy możesz mieć pewność, że Twój ogród będzie idealny.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika