Na południu Polski w górach Beskidu Śląskiego mieści się urocze miasteczko, które po Zakopanem jest drugą zimową stolicą. Mowa tu rzecz jasna o Wiśle, która co roku przyciąga mnóstwo wędrowców spragnionych odpoczynku i ładnych widoków na otaczające ją góry.

Kluczową atrakcją Wisły jest oczywiście sama rzeka Wisła – królowa polskich rzek – która w tutejszych górach ma swój początek biegu i pięknie się rozpływa na obrzeżach miasta.

Ale oczywiście to nie jedyne atrakcje turystyczne Wisły, gdyż to miasto posiada ich bardzo dużo. Wystarczy wspomnieć wspaniały Zameczek prezydencki, który pojawił się tutaj na początku XX wieku dla ówczesnego prezydenta Ignacego Mościckiego – do dziś przyjeżdżają tutaj prezydenci Polski by wypocząć i naładować akumulatory.

W Wiśle znajduje się również ładny pałac Habsburgów zbudowany w XIX wieku. Teraz ten pałacyk znajduje się w centrum Wisły ale nie zawsze tak było. Do 1985 roku pałacyk stał na polanie Przysłop, skąd blisko było na polowania.

Ale Wisła to przede wszystkim atmosfera, którą można poczuć w największym stopniu na słynnym Wiślańskim deptaku. Nie jednokrotnie można natknąć się tutaj jakąś sławną figurę również odpoczywającą w tej czarownej miejscowości.

Po krótce wymieniłem atrakcje Wisły, ale to miasto to przecież portal do pięknych szlaków turystycznych Beskidu Śląskiego. Stąd przecież obok na Baranią Górę, Czantorię czy Stożek. Więc turyści licznie przybywają by przechadzać się po tych bajecznych górach. Nie są to góry bardzo wysokie – z pominięciem Baraniej Góry szczyty mają maksymalnie 1000 m npm, ale niektóre podejścia są bardzo wymagające także nie zapomnijmy o dobrym sprzęcie górskim.

Wisła ma też fantastyczne umiejscowienie, bo blisko stąd do innych przepięknych miejscowości jak Ustroń czy Koniaków.

Zapraszam więc do odwiedzania tego przepięknego miasta, gdyż nie jest to tylko miasto jest to wyłącznik szarej rzeczywistości, która nas codziennie otacza, bo tutaj można bardzo dobrze wypocząć.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.