Każdy z nas doznał poważnej krzywdy choć raz, natomiast małe przykrości spotykają nas niemalże codziennie. Za doznane krzywdy, brak szczęścia często obwiniamy innych. Odgrywamy rolę ofiary, ponieważ ktoś nas zranił, tymczasem poczucie krzywdy odcina nas od poczucia szczęścia oraz powoduje poważne choroby. A wystarczy wybaczyć, jednak nie tradycyjnie, powierzchownie, ale w pełni zrozumienia. Uczy nas tego metoda – Radykalne wybaczanie.

Metodę opracował Colin Tipping, Radykalne wybaczanie uczy nas sztuki prawdziwego wybaczania, a także uczy dostrzegać doskonałość oraz logikę nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach, ponieważ to sam wszechświat stworzył je nam, byśmy czerpali z nich lekcje życia.

Możemy zmienić sposób postrzegania zdarzeń i uwolnić się od gniewu, krzywdy oraz zemsty. Aby zmienić swoje życie, wyzbyć się świadomości ofiary koniecznie musimy zastąpić ją czymś radykalnie innym. Musimy przyjąć sposób życia oparty nie na strachu, władzy oraz przemocy, ale na prawdziwym wybaczaniu, bezwarunkowej miłości oraz pokoju. Nie można w prawdziwie wybaczyć, tkwiąc jednocześnie w roli ofiary.

Jeśli chcemy coś zmienić musimy w pełni tego doświadczyć, musimy w pełni odczuć, co to znaczy być ofiarą, a potem to przekształcić i się uwolnić. Radykalne wybaczanie opiera się na przekonaniu, że wszystko, co nas spotyka ma duchowy sens, nie ma żadnych ograniczeń i jest całkowicie bezwarunkowe.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika