opinie o 1 and 1 na forum

Chodzi o Google. Gdy zobaczyłem dziś w telewizji reklamę firmy, która reklamowała kreator stron www, postanowiłem przyjrzeć się jej bliżej. Chodziło o firmę 1 and 1. Wpisałem w Google nazwę firmy, a wyszukiwarka podpowiedziała mi: „Może sprawdź frazę 1 and 1 opinie…”

Sprawdziłem. Okazało się, że dobrze zrobiłem, gdyż opinie o usługach firmy były… bardzo słabe. Choć wydawać by się mogło, że oferta firmy jest atrakcyjna  (i nawet tak się o niej pisało w Sieci, gdy firma 1 and 1 weszła na polski rynek), to jednak okazuje się, że 1 and 1 bardzo słabo wypada w temacie… obsługi klienta.

Opinie o obsłudze klienta w 1 and 1

No jak się cieszę, że mi wyszukiwarka podpowiedziała to 1 and 1 opinie – bez tego nie dowiedziałbym się ważnych rzeczy i jeszcze skorzystał z oferty tej (podobno) niemieckiej firmy. Tymczasem na forach internetowych dowiedziałem się, że:

  • Z obsługą klienta ciężko się dogadać, bo nie wiedzą o czym mówią i nie potrafią pomóc w nieraz prostych sprawach
  • Z obsługą techniczną dogadać się nie da, bo np. transfer domeny od innego operatora do 1 and 1 trawa po kilka tygodni (!)
  • Serwery wcale nie są takie wspaniałe, jak się o nich wcześniej mówiło – wiele osób narzekało na ich „słabość”

To mi dało do myślenia. A co z reklamowaną ofertą w telewizji? Co z kreatorem My Website? Postanowiłem sprawdzić samodzielnie. Okazało się, że nie zdążyłem nawet go uruchomić, bo sama analiza oferty i telefon do obsługi klienta mnie zniechęciły do dalszych testów. No wybaczcie, ale jeśli Pani w słuchawce mówi mi, że za nieco ponad 100 złotych miesięcznie „współpracownicy” Pani wypozycjonują mi stronę na „jak najwięcej” fraz, to ja się pytam – co ona wie o pozycjonowaniu? Albo może inaczej: kto i dlaczego ją zatrudnił i, co gorsza, nie przeszkolił?

Nie mam oczywiście pretensji do tej Pani, że nie znała się na pozycjonowaniu. Ale jeśli firma 1 and 1 chce w Polsce prowadzić interesy dłużej, to musi zmienić podejście do klientów i przestać liczyć na niewiedzę internautów. W przeciwnym razie więcej osób się dowie (dzięki na przykład wspomnianej frazie 1 and 1 opinie na przykład), że nie warto nawet zastanawiać się nad skorzystaniem z oferty firmy.

Nie chcę nikogo na siłę nastawiać źle do 1 and 1, ale sami się o to starają, abyśmy wszyscy odwrócili się od nich plecami. Życzę wszystkim, żeby nie dali się naciągnąć na tego typu praktyki, również w innych firmach.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika