W tym artykule postaram się, a wręcz zrobię wszystko żeby pomóc w podjęciu decyzji nad wyborem odpowiedniej wycieczki. Pod lupę wzięte zostaną podróże objazdowe oraz wyjazdy na weekend. Wszystko zostanie opisane na przykładzie Paryża.

W swojej recenzji postaram się przeanalizować następujące aspekty :
– cena
– czas wizyty
– obiekty, zabytki, wycieczki

Do rzeczy. Pierwszorzędną sprawą jest niewątpliwie cena. W przypadku kiedy analizowany jest weekend w Paryżu musimy przygotować się na wydatek około 800 – 900 PLN. W cenie wliczony jest już lot samolotem, zakwaterowanie, śniadania oraz opieka pilota. W kosztach nie są uwzględnione wycieczki. Jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę objazdową to czeka nas wydatek w granicach 2000 PLN. Za tą cenę mamy zagwarantowany tydzień pobytu, opłacone wszystkie wycieczki, transport, opłaty lotniskowe, pilota, wejścia do najważniejszych punktów w Paryżu, jednak cena jak na Polskie realia jest nie wątpliwie za wysoka.

Czas wizyty – w przypadku weekendu, jeżeli chcemy wszystko zobaczyć to nie znajdziemy czasu na przysłowiowe siusiu. Jeżeli chodzi o wypad 7 dniowy to znajdziemy sporo czasu nawet na porządne zakupy oraz na wizytę w lepszych restauracjach.

wieza

Obiekty, zabytki, wycieczki – o uroku Paryża, nie muszę chyba dużo mówić, wystarczy otworzyć pierwszy lepszy artykuł w internecie i wiemy już wszystko. Ze swojej strony mogę jedynie dodać, że wycieczki do Paryża bez wizyty w disneylandzie nie powinny się odbywać, a samą wizytę na wieży Eiffela odradzam, no chyba że lubimy przebywać w ogromnym tłumie ludzi i czerpiemy satysfakcje ściskając się z ludźmi. Jednak to moje obiektywne zdanie i należy o tym pamiętać, choć z drugiej strony nie wyobrażam sobie konta na naszej klasie bez zdjęcia pod wieżą.

Podsumowywując, jeżeli chcecie porównać wycieczki weekendowe i objazdowe ze sobą to należy pamiętać o fakcie, że każdą z nich należy odnieść do odpowiednich realiów. Nie zawsze to co dobre w jednym kraju, działa tak samo w innym.
Autor: Piorko vel. Maciek Piorowski

O autorze

Jestem tu po to żeby pomagać ludziom. Mam nadzieje, że uda mi się podzielić z wami moim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w " sklepie z wycieczkami "

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika