Wynalazek Gutenberga umożliwił ludziom rozpowszechnianie różnorodnych informacji w postaci drukowanej w szybki, a zarazem tani sposób. Choć dzisiaj podstawowym medium wykorzystywanym do tego celu staje się Internet, to nadal wielu z nas jest przywiązana do dokumentów w postaci papierowej.

W ostatnim czasie odnotowuje się znaczny spadek cen urządzeń drukujących co sprawia, że każdy z nas może sobie pozwolić na zakup dobrej drukarki i to bez rujnowania domowego budżetu. Ogromny wybór sprzętu sprawia jednak, że wybór tego najlepszego urządzenia wcale nie jest taki prosty. Decydując się na zakup drukarki powinniśmy wziąć pod uwagę to, do jakich celów będzie ona najczęściej wykorzystywana.

Chodzi tutaj oczywiście o to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki typ dokumentów zamierzamy drukować najczęściej (tekst, grafika kolorowa, zdjęcia) oraz jak dużo danych wydruków tworzymy w ciągu jednego miesiąca. Właściwe odpowiedzi na te pytania umożliwią poprawną analizę kosztów oraz wybór urządzenia, które będzie odpowiadało naszym wymaganiom. Jeżeli poszukujemy drukarki o możliwie uniwersalnych możliwościach i niezbyt drogiej, jedynym rozsądnym wyjściem jest zakup drukarki atramentowej, która umożliwi nam drukowanie zarówno tekstów, jak i zdjęć.

Należy jednak pamiętać o tym, iż w wypadku tych urządzeń największym problemem jest zasychająca głowica. Jeżeli drukarka będzie rzadko używana trzeba włączyć ja raz na tydzień i wydrukować przynajmniej jedną stroną kolorowej grafiki. Uchroni nas to od późniejszych problemów i straty dużej ilości atramentu na czyszczenie głowicy. Jeżeli nie mamy na to czasu powinniśmy wybrać zdecydowanie drukarkę laserową.

Główną zaletą takich drukarek jest bardzo niski koszt ich utrzymania. Urządzenia laserowe posiadają także dużą wydajność pracy, czyli potrafią drukować znacznie szybciej i w czasie znacznie krótszym od pozostałych drukarek. Dokładność druku w drukarkach laserowych jest bardzo precyzyjna, co umożliwia drukowanie małych znaczków i emblematów. Drukarki laserowe, ang. laser printers , dzielą się na czarno – białe oraz kolorowe. Takie rozwiązanie pozwala na dokładniejsze dopasowanie sprzętu do własnych potrzeb.

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w produkcji urządzeń drukujących. Największym zainteresowaniem i uznaniem klientów cieszą się drukarki marki OKI, Hp, Samsung, Ricoh oraz Brother.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika