Wypadanie włosówUroda, moda, styl, piękno – atrybuty „prawdziwej” kobiety. Kobieta powinna być nieskazitelna i perfekcyjna. Panie na okładkach kolorowych czasopism mają talie osy, kształtne piersi, ponętne usta, duże oczy i bujne puszyste włosy. Załóżmy, że modelce czegoś brakuje. Ma za małe piersi? Grafik bez problemu zajmie się tym problemem. Jej włosy są za rzadkie? Nie ma problemu, odpowiednia osoba przy komputerze w mig poprawi ich wygląd. Jednak schody zaczynają się w realnym życiu. Jak w mgnieniu oka powiększyć piersi? Możną wspomóc się odpowiednim stanikiem. Jak poprawić figurę ? Ćwiczenia, odpowiedni strój – przy odrobinie chęci nasze zbędne kilogramy wypocimy w trakcie treningu. Usta – odpowiednia szminka i po kłopocie. Włosy?

Największe problemy zaczynają się gdy chodzi o włosy. Tłuste, cienkie, siwe – z tym walczymy na co dzień. Gorzej kiedy kobieta zaczyna łysieć. Większość społeczeństwa jest wzrokowcami. Kobietą z rzadkimi włosami i „gołymi” plamami na głowie nie zaliczymy do ikony stylu i piękna. Mimo nienagnanej figury i pięknych oczu zabraknie …….. włosów.

Mężczyźni łysienie zarezerwowali dla swojego „rodzaju”. Jednak statystycznie co piąta kobieta łysieje. Panie potrafią bardzo dobrze kamuflować swoje niedoskonałości. Jednak utratę włosów przeżywają o wiele mocniej niż mężczyźni.

Najczęstszym podłożem utraty włosów u płci pięknej są hormony.

Hormony są to związki chemiczne wydzielane przez gruczoły lub tkanki układu hormonalnego. Zadaniem hormonu jest regulacja czynności i modyfikacja cech strukturalnych tkanek leżących w pobliżu miejsca jego wydzielania lub oddalonych, do których dociera poprzez krew. Istnieją także takie hormony, które wywierają wpływ na funkcjonowanie wszystkich tkanek organizmu.

To co odpowiedzialne jest za prawidłowe działanie organizmu powoduje u kobiet – łysienie.

Łysienie androgenowe bo o nim mowa pojawia się najczęściej po menopauzie. Podwyższony poziom androgenów decyduje o wypadaniu włosów. Zaczyna się dość niewinnie i często niezauważalnie. Przetłuszczanie włosów często tłumaczone jest złą pogoda, noszeniem czapki, nieodpowiednią dietą. Jednak to może być początek mało przyjemnej dolegliwości zwanej łysieniem.

1.Przetłuszczanie włosów.

2.Wypadanie niewielkiej ilości włosów (mieszczącej się w normie 100 włosów dziennie)

3.Nadmierne wypadanie włosów.

1.Łysienie androgenowi dotyczy części skroniowych głowy oraz jej czubka.

Dopiero przechodząc do punktu trzeciego kobiety orientują się, że dzieje się coś niedobrego na ich głowie.

Skoro zganiamy winę na hormony, nie możemy zapomnieć o hormonach tarczycy. One są również powodem łysienia. Niedobór, nadmiar owych hormonów odbija się bardzo niekorzystnie na wyglądzie naszej głowy a dokładnie włosów znajdującej się na niej.

Pocieszające jest jednak to, że podjęte odpowiednie kroki w leczeniu tarczycy mają wpływ na łysienie. Leczenie tarczycy w tym przypadków równe jest z leczeniem łysienia.

Jako ostatni powód wymienię – gruczoł endokrynny – nadnercza. Problemy endokrynologiczne często mające dużo wspólnego z długotrwałym stresem również mogą niekorzystnie odbić się na naszych włosach.

Niestety przyczyny łysienie nie zamykają się w kręgu hormonów i menopauzy. Istnieje o wiele więcej przyczyn utraty włosów.

Należy pamiętać, że idealny wygląd i ikona piękna nie powinna nam się kojarzyć z nieskazitelną perfekcją.

Jak w miarę szybko zauważyć nasze problemy? Dosyć prosto!!

Rada: Lalki barbie odłóżmy na półkę i popatrzmy w lustro. Częściej patrzmy na siebie a mniej na kolorowe pisemka.

O autorze

O moje włosy dba Klinika Handsomemen.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika