Dobrze położona kostka brukowa to nie wszystko. Chcąc cieszyć się równym oraz pozbawionym chwastów chodnikiem, powinniśmy zainteresować się rewolucyjnym produktem, przeznaczonym do bruków: fugą syntetyczną.

Głównym zadaniem fugi syntetycznej jest wypełnienie przestrzeni powstałych pomiędzy kostką oraz kamieniami brukowymi, choć można wykorzystać ją również w nawierzchni z płyt betonowych. Materiał ten spaja kostkę, zapobiegając jakimkolwiek przesunięciom chodnika. To nie jedyne zalety użycia fugi syntetycznej. Dzięki swoim właściwościom, polegającym na przepuszczalności, fuga wchłania wodę a dzięki temu bardzo dobrze nawadnia grunt. Dzięki temu chodnik nie potrzebuje dodatkowego systemu odprowadzającego.

Twardość fugi syntetycznej oraz dokładne wypełnienie przestrzeni pomiędzy płytkami uniemożliwia wzrost jakimkolwiek chwastom. Z kolei w okresie zimowym, gdy na dworze szaleją niskie temperatury, możemy mieć pewność, że fuga nie pęknie pod wpływem mrozu oraz soli drogowej.

Produkt występuje w czterech wariantach kolorystycznych: bazaltowym, żółtym, szarym oraz białym pisakowym. Samo przygotowanie również jest bardzo proste. Fuga dostarczana jest do klienta w opakowaniu próżniowym, dzięki czemu wystarczy odpowiednio wymieszać składniki. Po zakończeniu prac, niewykorzystaną fugę można wykorzystać jeszcze raz. Wystarczy pozostawić ją we wiaderku i całkowicie zalać wodą. Szczelne zamknięcie pojemnika pozwoli na ponowne wykorzystanie fugi w późniejszym czasie.

Nowoczesny produkt, jakim jest fuga syntetyczna posiada bardzo dużo zalet. Po położeniu nie wymaga on absolutnie żadnej, późniejszej pielęgnacji, gwarantując piękny wygląd każdego chodnika.

Pełna oferta oraz cennik fug syntetycznych dostępna w sklepie Garden-Planet: www.sklep.gardenplanet.pl

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika