akupunktura w salonach spaPoczątków akupunktury należy szukać głównie na terenie Japonii i Chin. Najstarsze wzmianki o tej formie leczenia pochodzą już sprzed 2000 lat. Największy rozwój akupunktury przypada na lata siedemdziesiąte XX w.. Od kilkunastu lat metoda ta na stałe gości w ofertach gabinetów i salonów SPA.

Na czym polega i jakie daje korzyści?

Warto przyjrzeć się bliżej temu zabiegowi. Dzięki niemu osoby cierpiące na przewlekłe bóle mogą zaznać ukojenia. Akupunktura nie jest jednak metodą leczenia, a jedynie formą wspomagającą walkę z bólem, z którym nie radzi sobie medycyna konwencjonalna oraz środki farmakologiczne. Sam zabieg polega na wbijaniu dużej ilości igieł w odpowiednio wybrane punkty naszego ciała. Igły wykonane są z metali szlachetnych. Najczęściej do ich produkcji wybierane jest złoto lub srebro. Według wierzeń chińskich szamanów i lekarzy ciało człowieka jest mapą i skuteczność zabiegu akupunktury zależy od odpowiedniego dobrania miejsc, w które wbijemy igły.

Po za walką z bólem zabiegi tego typu wskazane są dla osób zmagających się z chorobami narządów ruchu. Dobrze sprawdzają się w walce z powikłaniami neurologicznymi oraz leczeniu nikotynizmu. Odnotowuje się również przypadki w leczeniu przy użyciu akupunktury niedowładów. To czy zabiegi przyniosą powodzenie jest tak naprawdę sprawą indywidualną. Spróbować zawsze można, a nóż uda się uwolnić od trapiących nas schorzeń. Pamiętajmy, że poprawa nie jest widoczna od razu po pierwszym zabiegu.

Warto kilkukrotnie odwiedzić salon SPA i jeżeli po kilku sesjach nie odnotujemy poprawy należy z rezygnować z tej formy wspomagania leczenia tradycyjnego. Po każdej sesji nie ważne czy udanej czy nie powinniśmy czuć się bardzo odprężeni. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jest to idealne rozwiązanie wspomagające walkę ze stresem i złym samopoczuciem.

Napisane przez: SPA Mielec

O autorze

firany, zasłony, rolet Kraków

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika