SEO PageRank to dosyć bezstronna metoda oceniania popularności ustalonej strony, która w użyciu jest przez znaną wyszukiwarkę internetową Google. Miernik ten pozostał przygotowany przez założycieli firmy Google w okresie ich studiów na Uniwersytecie Stanforda w 1998 roku. Google w krótkim czasie określa wartość witryny internetowej pod względem jej atrakcyjności dla użytkowników sieci.

Na elementarny pagerank składa się kilka składników, na przykład liczba linków, które odsyłają do naszej witryny www, jej historia, wiek domeny i sporo innych. Oczywiście im wyższy miernik pagerank, który jest ujmowany w skali od 1 do 10, tym strona www wykazuje lepszą wartość według kryteriów ustalanych przez Google. Trzeba mieć na uwadze, że ranking pagerank jednak nie okazuje się jedynym miernikiem jakości witryny internetowej. Pozostaje aczkolwiek faktem, że należy on do kilku bez trudu rozpoznawalnych wskaźników definiujących taką wartość. Większa część inicjatyw, które wykonujemy w czasie pozycjonowania, reklamowania, promocji witryny internetowej, nieźle wpływa na rozrost pagerank. Wobec tego przekłada się to na wzmocnienie wzięcie naszego adresu www jak również potem na jej pozycję w wyszukiwarce.

Ażeby sprawdzić pagerank pozycjonowanej witryny internetowej, mamy wiele sposobów do dyspozycji. Jednym z najkorzystniejszych stanowi dodatek do przeglądarek Mozilla Firefox oraz Internet Explorer – Google Toolbar. Oferuje to możność badania na bieżąco pageranku interesujących nas stronic internetowych. Istnieją także specjalne wtyczki, które moglibyśmy połączyć z blogiem WordPress np. Show My PageRank. Są na domiar tego skrypty, które moglibyśmy włączyć na swoich witrynach. W rzeczy samej mamy możliwość również sprawdzić pagerank pozbawione instalacji dodatkowych programów, wtyczek i dodatków. Do dyspozycji mamy bardzo wiele rozmaitych serwisów internetowych. Niebywale dużo witryn w sieci serwuje sprawdzenie pagerank. Starczy, że napiszemy adres własnej internetowej strony www i naciśniemy przycisk Sprawdź PageRank. W kilka chwil uzyskamy odpowiedź oraz dodatkowo wyświetlony miernik bieżącej pozycji interesującej nas serwisu www w dziesięciostopniowej skali Google. Dzięki temu zaoszczędzamy wiele czasu i w mgnieniu oka zaobserwujemy modyfikacje które wystąpiły.

Natomiast w jaki sposób sprawdzić pagerank dla wielu stron równolegle Całe szczęście to nie żaden problem, na to również są schematy oraz pomocne aplikacje. Starczy posłużyć się wynalazkiem o nazwie PaRaMeter. Okaże się przydatny wówczas, gdy chcemy sprawdzić pagerank dla ogromnej ilości stron. Zdołają to być podstrony, katalogi, precle jak i inne. Starczy kliknąć parę razy i pagerank zostaje wyświetlony.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika