Jednym z istotniejszych miejsc w każdym domu jest kuchnia. Prawdopodobnie nie ma sprzedawanej rodzinom nieruchomości, w której nie znajdowałaby się ta izba. Lokalu pozbawionego kuchni nie można określić mianem prawdziwego domu. Już na etapie budowy domku czy kupowania mieszkania mamy w wyobraźni ściśle określoną wizję przyszłej kuchni.

Ważna jest, naturalnie, wentylacja i właściwe rozmieszczenie kanałów wywiewnych. Ale tym zajmują się wykonawcy, podczas gdy my możemy poświęcić się milszym obowiązkom, na przykład wymyślaniu wystroju wnętrza. Modnym rozwiązaniem są w ostatnich latach kuchnie, które nie są od salonu odgrodzone żadną ścianą. Niewątpliwą zaletą takiego projektu jest uzyskanie szerszej przestrzeni. Mieszkanie prezentuje się bardziej nowocześnie. Z drugiej jednak strony, jeśli przeszkadzają nam rozchodzące się po całym domu zapachy potraw, lepiej zdecydować się na budowę tradycyjnej ściany. Wybór mebli kuchennych, a także ich montaż nie zalicza do najprostszych spraw. Wszyscy wiemy, że przy małym metrażu nie mamy dużego pola do popisu.

Po pierwsze szafki i blaty nie mogą zajmować zbyt dużej przestrzeni. Ich rozmiar ma być taki, abyśmy mogli bez przeszkód się w niej poruszać. Bardzo dobrze sprawdzają się lodówki i zmywarki w zabudowie. Niezmiernie często spotyka się piekarniki, montowane nie tuż nad podłogą, ale na wysokości wzroku domowników. Biorąc pod uwagę fakt, jak ważna jest wentylacja w kuchni, nie można zapominać o tym, żeby umeblowanie nie przesłaniało kanałów wywiewnych. Osobną kwestią są przeróżne akcesoria, mające na celu ozdobienie wnętrza. Niektórzy umieszczają na parapecie odporne na zmieniającą się wysokość temperatury kwiaty w doniczkach. Pozostali urozmaicają stoły fantazyjnymi figurkami czy pokalami do piwa. Ludzie chętnie kupują też fototapety z motywami kulinarnymi. Opcji jest na prawdę bez liku. Projektując wygląd kuchni powinniśmy pamiętać o jej podstawowym przeznaczeniu, jakim jest przygotowywanie posiłków.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika