Zazwyczaj gdy ktoś mówi „elektronika praktyczna” od razu przychodzi nam na myśl, że słyszymy o rzeczach, bez których nie można sobie poradzić w codziennym życiu. O rzeczach, które są niezbędne. Oczywiste jest to, że jeśli chodzi o rozwój techniki, to część produkowanych rzeczy jest całkowicie bezwartościowa i służy chyba jedynie do szpanu, zaś druga część przydaje się niemalże na każdym kroku. Niemniej jednak jeśli zastanowimy się nad tym nieco głębiej, szybko dojdziemy do wniosku, że przecież nie ma przedmiotu, bez którego nie można byłoby się obyć.

elektronika praktycznaTak to już jest, że kiedy uzależnimy się od czegoś, nie będziemy w stanie wyobrazić sobie bez tego życia. Jednak zastanówmy się nad tym głębiej. Podajmy przykład czegoś, co nosi dumną nazwę „elektronika praktyczna” . Jeszcze kilka lat temu wiele osób zaliczyłaby do niej telewizor. Jednakże ostatnimi czasy liczba osób, które nie korzystają i wręcz pozbywają się tego wynalazku rośnie.

Zastąpił go internet. W takim razie może za rzecz niezbędną w dzisiejszych czasach uznać moglibyśmy komputer? Jednakże znowu, jeśli spojrzymy na zacofane i zabite dechami wsie, szybko zauważymy, że tutaj ludzie nawet nie marzą o posiadaniu tak drogiego sprzętu. W ten sposób bez końca można by podawać przykłady. Jedna elektronika praktyczna może z powodzeniem zastąpić drugą.

Myśląc w ten sposób wiemy już, że nie ma czegoś takiego jak rzecz niezastąpiona. Jednak co by się stało w momencie, gdybyśmy poszli jeszcze o krok dalej i pozbyli się dosłownie wszystkiego? Czy społeczeństwo byłoby w stanie funkcjonować? Osobiście uważam, że przez kilka dni, tak. Jednakże na dłuższą metę byłoby to niemożliwe. Chyba, że ludzkość cofnęła by się w rozwoju.. co ostatecznie może nawet wyszło by jej na dobre.

Elektronika praktyczna otacza nas ze wszystkich stron. Jednak nie ma żadnych przeszkód, byśmy przestali ślepo przyjmować wszystko co nam ona oferuje. Spróbujmy pożyć kilka dni bez telewizora czy komputera i bardzo szybko dojdziemy do wniosku, że sprzęty te bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu niż pomagają.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika