W dzisiejszych czasach coraz to więcej osób rozgląda się za dodatkowymi źródłami zarobków. I wbrew pozorom nie dotyczy to jedynie studentów czy uczniów liceów. Coraz to częściej spotkać można również tak zwane kury domowe czy nawet osoby zatrudnione na pełen etat chcące sobie dorobić do podstawowej pensji. Istnieje bardzo wiele różnych prac dorywczych i jedną z nich jest sprzątanie biura.

sprzątanie biura warszawaChociaż zapewne można utrzymać się z samego sprzątania, nie ma możliwości aby sprzątanie biura uczynić stałym źródłem zarobku. Wyjątkiem może być jedynie sytuacja, w której codziennie odwiedzamy takie trzy lub cztery miejsca. Tak czy inaczej, wracając do tego jak zwykle wygląda takie sprzątanie biura i w jaki sposób najłatwiej znaleźć taką pracę. Cóż, jak to zwykle bywa w takich przypadkach najlepszym sposobem wydawałoby się być poszukiwanie wśród znajomych.

Jeżeli jednak nie możemy pochwalić się takimi plecami, pozostają nam jedynie gazety, agencje pracy tymczasowej czy internetowe serwisy z darmowymi ogłoszeniami, takie jak na przykład Gumtree. Można też po prostu wpisać w Google lub inną wyszukiwarkę, na przykład Bing hasło typu „sprzątanie biura warszawa” i poprzesyłać CV bezpośrednio do firm sprzątających. Taki sposób szukania pracy jest jednak dosyć rzadko stosowany.

Jeśli przypatrzymy się ogłoszeniom na różnych serwisach ogłoszeniowych szybko dojdziemy do wniosku, że w większości są one podobne do siebie. Właściciele pomieszczeń biurowych chcą najczęściej osób starszych i doświadczonych (sic!), które mogłyby przychodzić pięć dni w tygodniu i miałoby to zajmować im około dwóch godzin dziennie. Jeśli zaś chodzi o stawkę, to zwykle oscyluje się ona w około 14zł Brutto. Być może w porównaniu z tym co dostaje się w restauracjach typu McDonald wydaje się to być dużo, niemniej jednak trzeba brać również pod uwagę czas spędzony na dojazdach.

Sprzątanie biura jako że nie zabiera zbyt wiele godzin tygodniowo i nie należy do tak zwanych prac „brudnych” może być doskonałym sposobem na dorobienie sobie do pensji oraz świetną pracą dorywczą dla studentów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika