Dzisiaj w niemalże hurtowych ilościach produkowane są kolorowanki mające trafić w gusta najmłodszych z klientów. Tak więc nie ma problemów w znalezieniu książeczek dla dzieci -pięcio, -siedmio czy dwunastoletnich. Jednak co z tymi, którzy już teoretycznie powinni wyrosnąć z tego typu rozrywek?

kolorowankiProblem polega na tym, że nieważne co by chciało nam wmówić społeczeństwo, z pewnych rzeczy nigdy nie wyrośniemy. I tak jak prawie każdy (chociaż nikt się do tego nie przyzna) nie miałby nic przeciwko spontanicznemu wyjściu na sanki na górkę pod blokiem, tak większość z nas chętnie wróciłaby do czasów młodości, usiadła na podłodze, wyjęła kolorowanki i zaczęła bawić się zupełnie jak za dawnych lat.

Jednak jeśli się nad tym nieco głębiej zastanowić, okazuje się że wiele osób już to osiągnęła. Jakby nie patrzeć to, czym zajmują się wielcy malarze jest niemalże tym samym, jak rozwijaniem umiejętności które zdobyło się w młodzieńczych latach. Niemniej jednak wracając do sedna sprawy, czyli do tego czym są właściwie kolorowanki przeznaczone dla starszych.

Aby dostać coś takiego, należy wybrać się do najbliższego sklepu plastycznego (a czasem także do supermarketu, chociaż tam akurat bardzo różnie bywa z asortymentem) i spróbować wypatrzeć tekturowe, grube kartki z różnymi obrazkami, podzielonymi na wiele mniejszych elementów. W każdym z tych elementów znajduje się liczba, bądź tez kilka liczb. Naszym zadaniem jest wypełnienie tych przestrzeni (czasem konieczne jest mieszanie kolorów) w taki sposób, aby jako końcowy efekt móc ujrzeć dobrej jakości obraz, na miarę profesjonalisty. Co zaś jest najważniejsze w tym przypadku, nie wymaga to wcale od nas jakiś kosmicznych umiejętności. Jedyne czego potrzeba, to cierpliwość o dążeniu do celu.

Tak więc jak widać, nawet dorośli mogą mieć swoje kolorowanki. Dzieje się tak dlatego, że jakby nie patrzeć, w każdym z nas pozostaje coś z małego dziecka. Rynek plastyczny szybko zwrócił na to uwagę i postanowił na tym nieco zarobić. Na szczęście dla nas.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika