Czyli jak zrobić z siebie pośmiewisko

Na szacunek ludzki bardzo trudno sobie zasłużyć, a gdy już się go zdobędzie, jeszcze więcej wysiłku kosztuje jego utrzymanie. Niektórzy nie znają lub nie chcą poznać tej zasady i robią wszystko, by narazić się na powszechne obśmianie.

 

Co wzbudza u ludzi największy szacunek? Niezwykłe umiejętności, inteligencja i życiowa mądrość, odwaga i silna wola, pokora i szacunek oraz kultura osobista, wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu, ale także władza i pieniądze. Coraz częściej ludzie patrzą na to, co się posiada, a nie na to, jakim się jest człowiekiem. W świecie, w którym dominuje postawa konsumpcjonizmu, niektórzy ludzie próbują manifestować swoją osobę w bardzo nowatorski sposób. Znany polityk Adam Hofman powiedział kiedyś: „chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło”. Coś jest na rzeczy. Zobaczcie sami.

 

Grunt to sportowa fura

Nie masz auta? Jesteś frajer – tak myśli przedstawiciel  słabego szpanu. Nie liczy się bowiem marka, czy rok produkcji albo model. Liczy się, by miało cztery koła, jeździło i miało naklejki i kosmiczny spojler. Teraz wystarczy zapuścić tłuste techno, wystawić łokieć i jechać na balety z ziomkami.

 

W  życiu liczy się tylko siano…

Ale nie takie, co wystaje z gumiaków. Oj nie, chłopaku. Liczy się chajs, geld, pieniądze. Masz miliony monet i jesteś pan. Możesz wszystko, wszędzie i z kim chcesz. Jesteś krezus i dyktujesz, co jest cool, a co jest fuj.

Stylówę mam we krwi

Co tam siano i wypasiony pojazd! Musisz rzucać się w oczy jak choinka na Boże Narodzenie. Noś się z klasą jak Don Juan, ale nie zapominaj o swoich korzeniach. Słyszałeś o czymś takim jak postmodernizm? Bądź postmodernistyczny do bólu gałek ocznych. Wiesz co to eklektyzm? To moje drugie imię i sposób na życie. Łam kanony, a jak się komuś coś nie podoba, to złam mu rękę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika