Kilka pierwszych sekund spędzonych w biurze decyduje, jak firma będzie postrzegana. Wiedzą o tym ich właściciele, którzy coraz częściej dbają o modny wystrój wnętrz. A jest z czego wybierać. Nowe trendy to przede wszystkim soczyste kolory w połączeniu z bielą, organiczne kształty i strefa chill out.

Lada Valde z kolekcji MDD

Meble biurowe to już nie tylko przedmioty użytkowe, ale prawdziwe gadżety. Zmiany w aranżacji biur dobrze widać na przykładach najbardziej reprezentacyjnego mebla w całej firmie, jakim jest lada recepcyjna. Modne są przede wszystkim te organiczne, półokrągłe, okrągłe lub w kształcie litery S. Nowością są także lady podświetlane ledowo z możliwością zmiany kolorów wytwarzanego światła. – Dzięki temu recepcja na powitanie ważnego gościa może być dyskretnie biała lub kremowa, natomiast gdy za oknami panuje mróz, możemy ocieplić pomieszczenie podświetlając ladę na pomarańczowo czy czerwono – mówi Sławomir Modrzejewski, Brand Director Fabryki Mebli Biurowych MDD. – Recepcja powinna sprawiać, że gość czuje się u nas komfortowo, widzi, że o niego dbamy. Taki mebel powinien być wizytówką całej firmy.   

Nowy styl, nowe kolory

Szare, bezbarwne biura odchodzą w zapomnienie, a wszystkie barwy są dozwolone: głęboka czerwień, soczysta zieleń czy pomarańcz. Kolorowe mogą być biurka, dodatki, szafki, fotele czy nawet pufy, które do tej pory były zarezerwowane dla przestrzeni mieszkalnych. Dobierając kolor projektanci nie zapominają jednak o specyfice i charakterze danej firmy. Czerwień z zielenią będą bowiem dobrze wyglądały w firmie sprzedającej telefony komórkowe, jednak nie na miejscu będą w przychodni lekarskiej.

Projektanci nie zapominają o bieli, która w tym sezonie jest prawdziwym hitem i wcale nie musi być nudna. Zalet ma wiele: optycznie powiększa przestrzeń i nadaje jej świeżości. Białe przestrzenie lubią jednak kolorowe dodatki, jak choćby zielone krzesła czy czerwony dywan – radzą designerzy. Dzięki temu wnętrze staje się bardziej wyraziste i nabiera stylu. Przykładem dobrego rozwiązania jest biurko MDD z kolekcji City – biały blat przedzielony panelami w różnych kolorach.

Ludzie coraz więcej czasu spędzają w pracy, kolorystyka biura powinna więc zachęcać ich do tego i pozytywnie nastrajać. Barwy muszą też rozjaśniać pomieszczenie.  Świetnie nadają się do tego kolory lata, takie jak pomarańczowy, żółty, zielony – mówi włoski architekt, Simone Bernocchi.

Funkcjonalność

Nowoczesny mebel spełnia kilka funkcji jednocześnie, dzięki czemu firmy oszczędzają przestrzeń biurową. W jaki sposób? Modne są duże biurka, przy których może siedzieć kilku pracowników, a które po zdemontowaniu elementów ozdobnych lub rozłożeniu blatu stają się stołem konferencyjnym. Taki mebel jest nie tylko funkcjonalny, ale sprzyja pracy zespołowej i komunikacji między pracownikami.

Innym przykładem są chociażby szafki biurowe, które mogą być półkami na segregatory lub zamykanym kontenerem pod biurko.

Chill out

W modnym biurze koniecznie musi się też znaleźć strefa chill out. To wydzielone miejsce w firmie, w którym pracownicy mogą nie tylko zjeść śniadanie, napić się kawy, ale także popracować siedząc na wygodnej kanapie lub po prostu porozmawiać. Z wyglądu najczęściej przypomina domowy salon z wygodnymi kanapami i stołem. Może to też być niewielka wydzielona kabina ze stołem i krzesłem czy chociażby przymocowany do ściany stół, przy którym się stoi. Coraz więcej firm wprowadza to rozwiązanie, zyskując nie tylko wizerunek firmy przyjaznej pracownikom, ale i efektywniejszy, bo zrelaksowany personel.

 

Modne biuro jest wizytówką naszej firmy. Sprawia też, że zatrudnione w nim osoby pracują efektywniej. Przy jego projektowaniu nie można jednak zapominać o zasadzie dobrego smaku. Jedna oryginalna ozdoba, albo soczysty kolor, albo wyjątkowy kształt – i to wystarczy, by ze zwykłego dotąd biura stworzyć oryginalne miejsce przyjazne dla wszystkich.

 

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika