Do rozpoczęcia roku akademickiego co prawda jeszcze sporo czasu, jednak obecni i przyszli studenci powinni już dziś zastanowić się, jakie informacje powinien zawierać ranking kont dla studentów. W okolicach października pojawi się zapewne w sieci masa publikacji na temat usług i produktów, które zostały przygotowane i dopasowane do potrzeb studentów. Z tekstami na temat kont jest podobnie, co więc powinno być tak naprawdę porównywane?


Wyróżniki oferty
Zaczynając przekornie, od rzeczy najbardziej nietypowych, dobry ranking powinien zawierać informacje o wyróżnikach ofery, czyli na przykład aktualnych promocjach. Wielu studentów ceni sobie to, żeby konto oferowało coś więcej, niż wyłącznie podstawowe funkcje w niskiej cenie (albo najchętniej bezpłatnie). Banki, wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom, przygotowują oferty specjalne, kusząc młodych ludzi gadżetami, czy sprzętem komputerowym. To nagroda za założenie rachunku i spełnienie wymaganych przez bank kryteriów. Warto więc porównując rachunki mieć świadomość, jakie dodatkowe rzeczy zawiera oferta, która wzbudziła Twoją uwagę.

 Opłaty za operacje mniej popularne

Niemal każde konto studenckie dostępne na rynku, to konto internetowe. Jest ro związane z charakterystyką grupy docelowej, ponieważ sieć jest dla studentów tak naturalną rzeczą, że realizują w nim niemal wszystkie formalne aktywności. Konta internetowe mają to do siebie, że operacje wykonywane są tradycyjnie kosztują więcej, niż w przypadku „tradycyjnych” kont. Co to za operacje? Przelewy zlecone w oddziale banku, papierowe wyciągi, przygotowanie innych dokumentów na życzenie klienta. Dla osób, które nie są częstymi gośćmi placwóek bankowych, nie powinno mieć to większego znaczenia.

 Opłaty za czynności główne

Wreszcie, najważniejszą chyba rzeczą, którą obejmuje ranking kont studenckich jest analiza opłat za najczęstsze operacje wykonywane na rachunku. Związane są one zarówno z otwieraniem i prowadzeniem konta, jak i płatnościami za kartę i przelewami. Tu włączyć można także Do tej kategorii zaliczyć można również wszelkie prowizje, związane z wykonywaniem przelewów na rachunki poza bank, w którym posiadasz konto.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika