Zadłużenie bywa niemałym problemem, z którym ciężko nam się uporać. Gdy w porę nie podejmiemy odpowiednich kroków, nasz rachunek może zostać przekazany firmie windykacyjnej. Jak należy zachować się w takiej sytuacji, aby wyjść z niej obronną ręką?

Po pierwsze należy upewnić się, czy wszystkie wierzytelności należą do nas oraz czy windykator posiada odpowiednie dokumenty, poświadczające nasze zadłużenie. W przypadku, gdy rzeczywiście jesteśmy winni określoną sumę pieniędzy, należy przystąpić do działania, mającego na celu szybkie uporanie się z narastającymi długami. Przede wszystkim nie należy unikać kontaktu z komornikiem, wręcz przeciwnie, należy dobrowolnie podjąć współprace i rozpocząć negocjacje.

Być może dzięki temu część długu zostanie anulowana lub przynajmniej uda nam się uzyskać korzystne dla nas warunki spłaty. Zadłużenie może zostać rozłożone na raty, dzięki czemu łatwiej będzie je uregulować. Innym rozwiązaniem jest natychmiastowa spłata całości zadłużenia, dzięki której możemy negocjować wymazanie negatywnej historii kredytowej. Niestety nie jest to możliwość dostępna dla każdego, ponieważ wymaga zazwyczaj znacznych nakładów finansowych. Pobieranie kolejnych pożyczek na poczet spłaty długu u wierzycieli nie jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ wpędza nas w niekończącą się pętle zobowiązań finansowych.

Nawet znaczne zadłużenie, podlegające windykacji, możemy spłacać w wygodny dla nas sposób. Najważniejsze to wykazać się chęcią współpracy, dzięki czemu możemy uzyskać korzystne warunki oraz niskie miesięczne raty.

Stopka autora: długi jak wyjść.

 

 

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika