biogazKsiążki towarzyszyły nam od zawsze. Oczywiście nie możemy powiedzieć, że mają już taki wpływ jak jeszcze 30 czy 40 lat temu. Dziś szczególnie młodzież coraz niechętnej czyta, już nie wspominając o kupowaniu książek w księgarni. Jest to smutne, a społeczeństwo niestety staje się w pewnym sensie „analfabetami”.

Dziś praktycznie większości wypracowań, prac czy innych tym podobnych piszemy na komputerach. System sam poprawia nasze orografy, już nawet komunikatory jak chociażby GG posiada poprawę pisowni. Efekt jest taki że już totalnie nie zwracamy uwagi na zasady ortografii. Wracając jednak do samych książek, lektur i tym podobnych cieszyć może tylko fakt, że pomimo spadku sprzedaży literatury w Internecie, wzrasta liczba wyszukiwań na hasło darmowe e-booki , co świadczy o tym, że młodzież powoli wszystko przekłada na nowości techniczne. Godziny spędzane przed komputerem przekładają się tez na to, że osoby te wolą czytać lekturę (często z opracowaniami) na ekranie monitora. Lepsze to niż nic, gorzej, że za kilkanaście lat wszystko to odczują w swoich kościach w formie wszelkiego typu wad postawy nie wspominając o wzroku. Literatura oraz czytanie bardzo rozwija wyobraźnie, podczas gdy dziś jest rozwijana w postaci gier pełnej przemocy, broni i nienawiści. Niestety, ale pomimo tego, że mam tylko nie całe 30 lat widzę przepaść pomiędzy już nie tyle naszymi rodzicami czy osobami starszymi, ale nami a pokoleniem dzisiejszego gimnazjum czy liceum. To tylko niecałe 10 lat różnicy a technika, rozwój informatyzacji, gry i Internet zrobiły swoje. Czytajmy książki nawet w postaci e-booków, byle byśmy czytali i rozwijali swoją osobowość w oparciu o wartościowe treści a nie przycisk „fire” na dżojstiku do gier. Mam ogromną nadzieję, że książka nie umrze na dobre w najbliższej przyszłości i dzieci chętniej będą sięgać po ten kawałek „makulatory” . Pamiętać należy też o tym, że największy wpływ na to ma nie wbrew źle przyjętej opinii, Telewizja, media itp ale my sami jako rodzice, osoby kształtujące umysł dziecka w pierwszych i najważniejszych fazach jego początkowego rozwoju.

O autorze

Z zamiłowania zajmuje się informatyką, oraz pozycjonowaniem swoich serwisów internetowych jak www.finanseosobiste.biz, www.artykuly.sos.pl oraz serwisów organizacji do których należę jak np www.knp-ur.pl Podobnie jak ten blog bardzo cenię sobie unikalność oraz zero spamu i co najważniejsze unikalne teksty. Zapraszam na podobny serwis www.artykuly.sos.pl ...

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika