Obecnie co raz częściejklapki na basen wolny czas spędzamy na basenach i z pewnością taka tendencja będzie się jeszcze utrzymywała przez długie lata. Zimą korzystamy z basenów zamkniętych, a latem z otwartych. Jeżeli wybieramy się na basen powinniśmy pamiętać o podstawowym wyposażeniu takim jak: ręczniki, czepki i oczywiście klapki. W związku z tym, że na pływalniach w łatwy sposób możemy zarazić się grzybicą stóp nie możemy zapomnieć szczególnie o tych ostatnich.  Dobre klapki basenowe w znacznym stopniu ograniczają kontakt stopy z podłożem.

Jeżeli decydujemy się na wybór klapek to przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad ich rodzajem. Do wyboru mamy tutaj tradycyjne klapki jak i tak zwane japonki. W związku z tym, że te pierwsze o wiele lepiej trzymają się naszej stopy to właśnie na nie powinniśmy się zdecydować.

Wybierając klapki musimy przede wszystkim szukać modeli, które posiadają antypoślizgowa podeszwę. Dzięki temu nasze bezpieczeństwo na basenie będzie o wiele większe. Zwykłe klapki, które nie posiadają takiego udogodnienia są wprawdzie tańsze, ale cena nie powinna być tutaj decydująca. Tym bardziej, że modele, które posiadają podeszwę antypoślizgową wcale nie są o wiele droższe i kupić je możemy już za około pięćdziesiąt złotych. Przykładem mogą być tutaj Klapki Arena czy Speedo, które są cenionymi produktami na rynku.

Oprócz tego klapki na basen powinny mieć dość gruby pasek trzymający naszą stopę. Dzięki temu będą one trzymały się jej nie co solidniej. Możemy zdecydować się także i na modele, które mają całkowicie zabudowany przód. W tej sytuacji zsunięcie się klapek z naszej stopy jest praktycznie niemożliwe.

Wielu z nas kupując klapki kieruje się tylko i wyłącznie ceną. Jest to błąd, ponieważ przy takim wyborze w większości wypadków w nasze ręce trafiają artykuły, które są słabej jakości. Jeżeli z basenu korzystamy w miarę często to powinniśmy zdecydować się na artykuł z wyższej półki. Po za tym pamiętajmy, że klapki są nam przydatne nie tylko na basenie, ale także pod prysznicem, na plaży czy kempingu.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika