Praca za granicą w dzisiejszych czasach jak każda legalna praca związana jest nie tylko z obowiązkami jakie należy podczas niej wykonywać, ale również szeregiem uprawnień. Nie ma tutaj znaczenia, czy na przykład za naszą zachodnią granicą, praca w Niemczech jest podejmowana przez samych Niemców, czy też Polaków, czy osoby innej narodowości, zwłaszcza z krajów członkowskich Unii Europejskiej. Istotnym jest świadomość, że z takiej pracy pracownik może czerpać nie tylko dochód wynikający bezpośrednio z jej wykonywania, ale również inne świadczenia.

KindergeldDodatkowe świadczenia, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych mogą okazać się naprawdę wysokim zastrzykiem finansowym i pomocą na utrzymanie dzieci. Nieporównywalne są bowiem korzyści pracy za granicą z tymi, które mogą uzyskać polscy pracownicy. Przykładowo, poza tym, że pracownik pracujący w Niemczech może, nawet po powrocie do swojego kraju starać się o zwrot podatku, to jednym ze świadczeń jakie mu przysługiwać mogą z tytułu takiej pracy może być zasiłek rodzinny w Niemczech, czyli Kindergeld.

Warto skontaktować się z profesjonalistami z biur podatkowych, którzy wiedzą jak zmaksymalizować korzyści płynące z podjęcia legalnej pracy w Niemczech. Zarówno zwrot podatku, jak i zasiłek rodzinny w Niemczech może nam bowiem przysługiwać, a my w nieświadomości nie korzystamy z tych środków.

Zasiłek rodzinny w Niemczech, czyli tak zwany Kindergeld, to zasiłek przysługujący za pracę w Niemczech zarówno pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę o długim określonym, przykładowo rocznym terminie, jak też pracownikom sezonowym. Dlatego ważne jest, by każdy kto pracował w tym kraju sprawdził, czy nie należy mu się przypadkiem rodzinne w Niemczech, gdyż może to być dodatkowy dochód dla rodziny, a zwłaszcza dla pociech, potrzebujących przecież tych środków na edukację i rozwój.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika