Dobrze wykonany zabieg masażu korzystnie wpływa na skórę, pobudza układ nerwowy, zmniejsza napięcie mięśni, zwiększa elastyczność ścięgien, skóry i mięśni. Aczkolwiek nie wszyscy potrafią wspomniany zabieg poprawnie wykonać. Jak wiadomo, stacjonarne czy składane stoły do masażu w tym wypadku nie wykazują większego znaczenia, oczekiwany efekt osiągniemy jedyni poprzez stosowne zdolności plus praktykę. Jak wiemy, istnieje sporo technik oraz odmian masażu. My skupimy się jedynie na jednym elemencie ciała, czyli na plecach.

Plecy to element bardzo podatny na napięcia a oprócz tego urazy. Powodem tego stanowi rozległa ilość mięśni, jakich kluczowym celem musi być napinanie i prostowanie kręgosłupa, oraz całej sylwetki ludzkiej. Mięśnie pleców pełnią wielką misję przy okazji wszystkich czynności, które robimy na co dzień. Szczególnie, kiedy stoimy, ponieważ to m.in. one utrzymują nas w pionie. Coś w tym jest, skoro mówi się nawet, iż ten kto posiada silne plecy, ten jest silny ogólnie. Dlatego oprócz ćwiczeń fizycznych dobrze jest czasami skorzystać z masażu pleców.

Ewidentnie naprawdę warto w tym celu odwiedzić profesjonalny gabinet do masażu, aczkolwiek z braku gotówki możemy spróbować wspomniany masaż wykonać samemu. Do tego potrzebne będzie nam wyłącznie odpowiednia wiedza jak i ekwipunek, jakim mogą być profesjonalne stacjonarne czy składane stoły do masażu lub normalne twarde łóżko jak również olejek. Masaż pleców składa się z 5 etapów: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i na końcu wibrację. W trakcie pierwszego rozcieramy na ciało olejek. Potem trochę przesuwamy rękę wzdłuż i w poprzek skóry. Ruchy powinny być delikatne a ponadto obejmować duży rozmiar. Etap ten ma w zamiarze rozpoznanie specyfiki pleców, szorstkości i napięcia mięśniowego. Ten etap służy odprężeniu klienta. Następnie rozcieranie. Wykonujemy to kciukami czy też nasadą ręki wzdłuż lub też w poprzek ciała okrężnymi ruchami. Ta rzecz z kolei ma za zadanie redukcję tonusu mięśniowego. W następnej kolejności przychodzi pora na ugniatanie, które nie wykonuje się na całym rejonie pleców, a jedynie w miejscach, w których mięśnie możemy unieść do góry. W ten sposób likwidujemy wadliwe produkty przemiany materii jak również pobudzamy krążenie w mięśniach. Przez ugniatanie rozbijamy też najbardziej zbite mięśnie. Kolejny etap jest to oklepywanie, przy okazji którego mocno jak również szybko uderzamy mięśnie. Celem w tym przypadku stanowi pobudzenie sporego przekrwienia mięśni, co w konsekwencji poprawia ich odżywienie. W czasie procesu trzeba omijać nerki, łopatki a ponadto kości.

Końcowy element jest to wibracja, w której doprowadza się do drgania tkanek głębokich oraz powierzchniowych, co przyśpiesza metabolizm komórkowy. Wibrowanie może być energiczne, wtedy poprawia się elastyczność tkanek albo łagodne, w toku którego osoba masowana odpręża się plus uspokaja. W tym momencie masaż placów moglibyśmy zakończyć albo powrócić do etapu głaskania.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.