Feng shui w tłumaczeniu na język polski oznacza „wiatr i woda”. Korzenie sztuki urządzania życia zgodnie z jej zasadami sięgają starożytnej kultury Chin. Feng shui opiera się między innymi na równowadze pomiędzy jin i jang oraz na równowadze pomiędzy pięcioma elementami natury. Są to ogień, ziemia, metal, woda i drewno.

Jeśli pragniesz urządzić swoje mieszkanie zgodnie z zasadami Feng Shui warto, aby każdy z elementów znalazł się w danym pokoju. Rób to z rozwagą. Dla uzyskania elementu drewna dobre będą rolety bambusowe. Bambus, bowiem jest odpowiednikiem drzewa w filozofii feng shui.

Rolety bambusowe dobrze będą się komponowały z lampami oliwnymi reprezentującymi ogień czy różnymi orchideami, jakie możesz ustawić na parapecie w swoim przepięknym domu. Będą one symbolizować ziemię. Metal natomiast może być zawarty w pokoju poprzez na przykład rzeźbę. Może dobrze wyglądałaby figurka nagiej kobiety z oszczepem w dłoni lub jakiegoś dzikiego zwierzęcia? Wszystko zależy od Ciebie i tego, jaki charakter chcesz nadać konkretnemu pomieszczeniu.

Pamiętaj o tym, że jeden pokój, na tyle na ile jest to możliwe, nie powinien łączyć w sobie funkcji kilku pomieszczeń. Sypialnia jest od spania, nie od oglądania telewizji. Kuchnia od przygotowywania potraw, nie zaś od wykonywania prac biurowych.

Niezależnie od tego, na co ostatecznie się zdecydujesz weź pod uwagę rolety bambusowe, łączą w sobie przyjemne z pożytecznym i mogą idealnie pasować do Twojego mieszkania, a chyba to jest w dzisiejszych czasach najistotniejsze.

O autorze

Programista i pracownik dużej firmy specjalizującej się w seo. Powiązany z branżą leśną i leśnictwem przez rodzinę. Specjalista od spraw reklamy internetowej, w tym pisaniu artykułów SEO. Pisze na dowolne tematy, z dowolną ilością znaków i dowolnym nasyceniem słowami kluczowymi, za niekoniecznie dowolną cenę ;-)

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika