To, jakiego charakteru mają nabrać ściany jest często najbardziej podstawowym pytaniem, nad którym zastanawiamy się podczas remontu. Jedną z opcji ozdobienia ścian nadal pozostaje fototapeta – pytanie jednak, czy fototapeta wciąż pozostaje na topie?

Czy można ją w jakikolwiek sposób nazwać „modną”? Na szczęście fototapety nie ograniczają się już zaledwie do widoku wodospadu czy lasu w salonie. Dziś na ścianę można nakleić dowolny obraz albo, dla przykładu, kolaż naszych ulubionych zdjęć. Zróżnicowanie dzisiejszych fototapet daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Na dzisiejszym rynku dekoratorskim można znaleźć istne zatrzęsienie ofert sprzedaży fototapet. Podczas planowania remontu dobrym pomysłem jest zapoznanie się z tymi ofertami, ponieważ obecnie fototapety to znacznie więcej niż piękny pejzaż, popularne miejsca czy też kolorowe motywy z kwiatami i zwierzętami. Coraz większą popularność zdobywają bowiem zupełnie abstrakcyjne motywy, takie jak, na przykład, geometryczne figury. Wybór możliwości jest tak bogaty, że bez większych problemów można pomyśleć o twórczym połączeniu fototapety z jej „zwykłym” odpowiednikiem. Tapeta ścienna z jednolitym wzorem i kolorem może w bardzo atrakcyjny sposób podkreślić motyw przedstawiony na fototapecie. Kilka pasów tapety w „ceglany” wzór plus fototapeta ze średniowiecznym zamkiem może z łatwością przenieść nas w świat wyobraźni, w czasy szlachetnych rycerzy. Tak zaprojektowane wnętrze może okazać się ulubionym miejscem każdego z domowników.

Co więcej, dzisiaj fototapety samoprzylepne mogą pełnić funkcje wręcz edukacyjne – w pokoju milusińskich zamontować można wielką mapę świata i to w wielu różnych wersjach, od mapy geologicznej zaczynając a na politycznej kończąc. Najmłodsi mogą też zareagować bardzo pozytywnie na możliwość ozdobienia ściany ich pokoju jakąś popularną postacią z kreskówek Disneya lub kart komiksu Marvela.

Warto się więc rozejrzeć za fototapetami, bo po prostu zwiększają one nasze możliwości w projektowaniu wnętrz. Dawno już minęły czasy, gdy fototapeta oznaczała kiczowaty wodospad za fotelem babci.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika