Która z nas nie chciałaby mieć modnej, ciekawej i starannej fryzury? Otóż tajemnica tkwi nie tylko w znajomości aktualnych trendów, ale i umiejętności doboru uczesania do typu urody oraz wyrażenia poprzez fryzurę kobiecej osobowości.

Moda na fryzury zmienia się co sezon i często ciężko za nią nadążyć. W obecnym, wiosennym sezonie do łask wracają proste włosy. Nie oznacza to jednak, że panie z kręconymi lub falującymi włosami są skazane na prostownicę, gdyż ich fryzury są modną propozycją na wieczór!

Włosy krótkie czy długie? Krótkie! Ciągle modna jest fryzura bob, czyli włosy obcięte nad karkiem, po linii skośnej sięgające poniżej brody. Krótkie fryzury pasują w zasadzie na każdą okazję i nie trzeba ich zbyt długo układać.

Fryzurę najlepiej dobrać do kształtu twarzy, a długość włosów powinna odpowiadać temperamentowi kobiety. W najlepszej sytuacji jest twarz owalna (wysokie czoło, lekko wydłużony podbródek), gdyż pasują do niej wszystkie fryzury. Do twarzy trójkątnej, czyli z szerokim czołem, wydatnymi kośćmi policzkowymi, małą brodą i wyraźnie węższą dolną częścią twarzy pasują krótkie kręcone włosy, klasyczny bob, ale także włosy i półdługie z przedziałkiem z boku. Twarz kwadratowa – szerokie czoło i żuchwa najlepiej będzie wyglądała w długich, półdługich wycieniowanych włosach, z pazurkami. Twarz okrągła z pełnymi policzkami i zaokrągloną, małą brodą dobrze prezentuje się w długich włosach podwiniętych na końcach, pazurkach, upięciach włosów do góry oraz fryzurach podniesionych na czubku głowy, które dodają objętości i wysokości.

Jak więc widać, nie tylko modne fryzury są ważne czy długość włosów, ale przede wszystkim kształt twarzy i oczywiście to, abyśmy w fryzurze czuły się dobrze. Długie włosy dodają kobiecości, zaś krótkie są synonimem odwagi. Jednocześnie bardzo krótkie włosy odsłaniają kark i takie kobiety również mogą być zmysłowe.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika