Firmowe strony www (podobnie zreszta jak cały internet) to skuteczny i bardzo praktyczny spośób komunikacji z klientem. Dlatego warto zadbać o to, aby ich tworzenie strony www dla naszej firmy przebiegało w zgodzie ze standardami, bo dzięki temu nasze witryna internetowa będize dobrze pełnić swoją rolę marketingową.

1. Strona www ma być intuicyjna

Jeżeli chcemy, aby nasi potencjalni klienci naprawde korzystali z naszej strony powinna być ona przyjazna. To znaczy stykając się z nią pierwszy powinni mieć wrażenie, że zawsze szybko znajda na niej potrzebne informacje. Strona powinna więc być uporządkowana i przejrzysta. W praktyce znaczy to, że tworzenie stron internetowych trzeba zaczynać od szkicu nawigacyjnego, a nie od wyboru kolorów.

2. Internet to szybkość

Osoba zajmująca sie tworzeniem stron internetowych powinna maksymalnie przyspieszyć czas ładowania naszego serwisu www. Oczywiście każdy ma inne łącze, ale jeżli strona zostanie wykonana niezgodnie z najnowszymi regułami webmasteringu (tak się profesjonalnie nazywa tworzenie stron www) to nawet przy szybkim łączu internetowym będize wczytywać się długo. A to często znaczy, że nie wczyta się wcale, bo znudzony użytkownik zamknie przeglądarkę.

Tworzenie stron www3. Twórz dobrą treść online

Ale tworzenie stron internetowych to nie tylko zgondośc ze standardami www. To także inny sposób przygotowania treści. Ktoś to wchodzi do naszego serwisu www nie chce czytać elaboratów (chocby dlatego, że monitory męczą oczy, a sam internet także nie sprzyja powolnej lekturze) tylko szybko dowiedzieć się czegoś ciekawego lub znalezć odpowiedź na pytanie. Dlatego nalezy pisać konkretnie i komunikatywnie oraz dobierać takie tematy, które kogoś zainteresują.

Oczywiście istnieją jeszcze inne aspekty tworzenie stron internetowych ( zgodność z pzreglądarkami www, optymalizacji tresci i kodu dla wyszukiwarek internetowych), ale o nich można pomyśleć w dalszej kolejności. A u funkcjonalności naszego serwisu www, szybkości ładowania i dobrej treści w internecie musimy pamiętać bezwzględnie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika