drewniany tarasDrewniane tarasy zdobywają popularność przede wszystkim jako alternatywa dla tarasów budowanych metodami tradycyjnymi. Jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze – mogą być wykorzystywane w gastronomii, hotelarstwie oraz budownictwie wielorodzinnym.

Do niedawna wizyta w kawiarnianym ogródku oznaczała konieczność chodzenia po ulicznym asfalcie lub bruku (w przypadku lepszych lokalizacji). Niektórzy restauratorzy wykładali swoje ogródki plastikową wykładziną, która była zarówno nieestetyczna, jak i niepraktyczna. Dziś knajpy z wyższej półki mogą wykorzystywać inne rozwiązanie – tarasy drewniane. Wystarczy przed sezonem zbudować szkielet, pokryć go deskami i przez całe wakacje cieszyć się z tego, że klienci mają po czym chodzić. Tarasy drewniane są w tym przypadku sojusznikiem tych restauratorów, którym zależy na podnoszeniu jakości swoich usług.

Taras na trawie

Zastosowanie tej technologii poszerza zresztą zakres działalności restauratorów i właścicieli kawiarni. Do tej pory trudno było mówić o ustawieniu stolików i krzeseł w miejscu, w którym brakowało chodnika czy asfaltu. Drewniane tarasy umożliwiają otwarcie ogródka także na trawie czy w miejscu, w którym do tej pory było tylko błoto. Dzięki temu powierzchnia, na którą można zapraszać gości jest znacznie większa.

Drewniane tarasy znalazły zastosowanie także na plażach. Bez nich nie byłoby możliwe zbudowanie kawiarni czy baru na piasku. Drewno na podłodze sprawia, że możliwe jest postawienie stołów, krzeseł, a nawet niewielkiej sceny.

Hotel na drewnie

Tarasy drewniane znajdują zastosowanie także w hotelach. Dzięki odpowiedniej technologii uzyskać można powierzchnię liczącą nawet 200 m2, co pozwala na organizację imprez plenerowych dla klientów z wyższej półki.

Jeszcze większe powierzchnie tarasów drewnianych budowane są na luksusowych osiedlach mieszkaniowych. W niektórych przypadkach powierzchnia takich tarasów sięga 750 m2. Tarasy drewniane sprawdzają się także w logiach i na patio przeznaczonych dla mieszkańców apartamentowców.

W domach jednorodzinnych

To, co można zastosować w apartamentowcach można także zrobić przy domach jednorodzinnych czy w zabudowie szeregowej. Standardowe projekty mają często tarasy o niewielkich rozmiarach, ograniczone przez możliwości standardowych technik budowlanych. Tarasy drewniane pozwalają znacznie powiększyć ich powierzchnię, dzięki czemu możliwe staje się na przykład organizowanie przyjęć na zewnątrz budynku. Co więcej, drewniane tarasy są stosunkowo mobilne i w przeciwieństwie do konstrukcji betonowych nie wymagają trwałej ingerencji w grunt.

Tarasy drewniane można też wykorzystywać na działkach, kempingach czy polach namiotowych. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie nie opłaca się lub nie ma możliwości zbudowania konstrukcji trwalszej, ale też droższej. Warto też pamiętać, że oprócz praktycznych zalet drewniane tarasy budowane są z materiału zdrowego, przyjemnego w dotyku i eleganckiego.

O autorze

interesuję się sportem, moją pasją jest siatkówka, lubię jeździć na rowerze, a wolnych chwilach relaksować się przy dobrej muzyce oraz kawie...

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.