Góry, mazurskie jeziora, bałtyckie plaże… w którym regionie naszego pięknego kraju spędzić tegoroczne wakacje? W Polsce nie możemy narzekać na wybór miejsca na spędzenie wczasów. Wybór jest ogromy i to nasze duże szczęście. Jednym na najbardziej popularnych miejsc wciąż chyba jednak jest nasze polskie morze.

Nad Bałtykiem jest wiele pięknych kurortów. Jednym z nich jest Poddąbie.

Poddąbie jest to niewielka wieś położona nad Morzem Bałtyckim w bliskim sąsiedztwie Słupska. Leży ona  na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego. Charakterystyczne dla tego miejsca są lasy sosnowo- bukowe i wysokie brzegi klifowe. Olbrzymi klif powstał blisko stu lat temu podczas ogromnego sztormu. Inne rzadko spotykane atrakcje to grobowiec monolityczny oraz tajemnicze pozostałości magicznych kręgów, które maja ponad 5000-letnią historię. Turystów zachwyca jednak nie tylko historia tego miejsca, a także zadbana piaszczysta plaża. Piasek pochodzący z plaży w Poddąbiu jest tak czysty i drobny, że dawniej był wykorzystywany do napełniania klepsydr.

W nieco odleglejszych czasach Poddąbie stanowiło po prostu osadę rybacką. Nieopodal ulicy Plażowej można dostrzec pozostałości cmentarza, na którym spoczywają dawni osadnicy rybaccy oraz morscy rozbitkowie. Obecnie Poddąbie jest kurortem cieszącym się dużym uznaniem turystów. Posiada dobrze rozwiniętą bazę hotelową oraz dobrze zorganizowaną sieć lokali gastronomicznych. Mimo to miejscowość ta nic nie straciła na swoim uroku. Rokrocznie apartamenty w Poddąbiu oblegane są przez całkiem sporą grupę gości zarówno w Polski jak i zza granicy. Szczególnym upodobaniem cieszy się ono wśród turystów niemieckich i holenderskich.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika