Coraz więcej firm korzysta z leasingu przy zakupie samochodów dla swojego przedsiębiorstwa. Nie ma w tym oczywiście niczego dziwnego, zwłaszcza teraz, w dobie kryzysu, kiedy firmy nie dysponują większą gotówką w celach inwestycyjnych.

Leasing aut jest obecnie jedną z najkorzystniejszych form nabycia samochodu. Kiedy właściciele firmy nie posiadają w kasie gotówki lub nie chcą, bądź po prostu nie mogą skorzystać z oferty kredytu bankowego, kierują swoje zainteresowanie właśnie w stronę ofert leasingowych.

Leasingodawcy proponują swoim klientom atrakcyjne oferty finansowe, obejmujące między innymi niski wkład własny, jak również możliwość rozłożenia rat nawet na siedem lat. Tego typu oferty są korzystne przede wszystkim dla przedsiębiorstw, które nie dysponują kapitałem, umożliwiającym zakup samochodów na tradycyjnych warunkach.

Decyzja o skorzystaniu z oferty leasingowej musi być poprzedzona jednak dogłębną analizą przepisów podatkowych. Musimy być w tym aspekcie zawsze bardzo ostrożni. Na ich podstawie należy wybrać najbardziej odpowiadającą konkretnemu podmiotowi ofertę leasingową. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę planowany okres korzystania z przedmiotu leasingu. Leasing samochodu może mieć charakter operacyjny lub finansowy. W przypadku leasingu operacyjnego, przedmiot leasingu pozostaje w majątku leasingodawcy, który zobligowany jest do ponoszenia kosztów amortyzacyjnych, jak również dbania o utrzymanie przedmiotu w dobrym stanie. Z kolei w leasingu finansowym to leasingobiorca bierze na siebie wydatki, związane z amortyzacją.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika